You are here
Adobe pozwala edytować filmy na iOS, Androidzie i Windows jednocześnie artykuły News 

Adobe pozwala edytować filmy na iOS, Androidzie i Windows jednocześnie

Creative Cloud od Adobe zaczyna się rozwijać i wygląda na to, że ludzie za nie odpowiedzialni, doskonale wiedzą, czego kreatywni ludzie potrzebują. Niedługo pojawi się Project Rush, czyli multiplatformowy edytor materiałów wideo. Odpalimy go nawet na smartfonie.

Adobe Project Rush

Obecnie jednym z najważniejszych mediów w kanałach Social Media, jest wideo. Oglądamy go coraz więcej i nie dziwi to chyba już nikogo. Adobe doskonale o tym wie i pracuje intensywnie nad nowym projektem, który będzie czymś więcej, niż zwykłym edytorem. Project Rush ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, a rynek chce mieć dostęp do narzędzi zawsze i wszędzie. Nawet na wakacjach. I teraz będzie miał taką możliwość.

Project Rush

Już dziś można zapisać się na stronie Adobe do testowania wersji Beta nowego oprogramowania. Project Rush jeszcze finalnie nie wystartował, ale istnieją szansę, że niedługo to już nastąpi, a przynajmniej tego byśmy sobie życzyli. Czy w ogóle ma być ta nowa inicjatywa od Adobe? To w pełni chmurowe rozwiązanie, którego największym atutem będzie jego multiplatformowość. Codziennie pracujemy na różnych sprzętach i nie zawsze mamy ochotę siedzieć przywiązani do desktopa. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Adobe, niedługo nie będziemy musieli.

Project Rush pozwala bowiem odpalić aplikację na macOS, iOS, Windows oraz Android. Oznacza to, że projekt możemy zacząć montować na komputerze stacjonarnym, a dokończyć czy edytować już na tablecie, a nawet smartfonie. Oczywiście sama usługa i aplikacja, przeznaczone będą dla użytkowników, którzy nie są jeszcze profesjonalistami, choć i ci mogą znaleźć w niej kilka interesujących rzeczy dla siebie. Bo Project Rush korzystać ma z mocy i rozwiązań znanych z m.in. Adobe Premiere Pro CC.

Adobe Project Rush

Jak działa Project Rush?

Korzystanie z opcji ma być banalnie łatwe. Będzie trzeba ściągnąć aplikację, mieć stały dostęp do sieci i to właściwie tyle. Sama obsługa ma być łatwa do nauczenia się, ale to wbrew pozorom, nie jest dla Adobe najważniejsze. Najważniejsze jest to, by użytkownik mógł budować społeczność wokół swoich obserwujących. W opublikowanej informacji na blogu Adobe dużo mówi się o tym, że to społeczność jest bardzo ważna. Dzielenie się z nią swoimi filmami z podróży czy po prostu pokazywanie swoich nowych umiejętności właśnie w montowaniu wideo.

Project Rush ma dawać swoim użytkownikom możliwość łatwego i szybkiego przesyłania materiałów na różne kanały Social Media. Te, jak wiadomo, różnią się od siebie formatami, więc takie rozwiązanie jest jak najbardziej potrzebne. Szczególnie, że aplikacja mobilna ma być połączona z kamerą smartfona i nagrany nią obraz, bez trudu prześlemy oraz poddamy edycji już w Project Rush. Do dyspozycji dostaniemy wtedy możliwość zmiany kolorów, tworzenie miniatur czy dodawanie treści na sam obraz (np. napisy w różnych fontach) oraz różnych filtrów. Co ciekawe, będziemy mogli także z poziomu aplikacji zaplanować posty i opublikować je na różnych kanałach Social Media.

Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie w praktyce, ale miejmy nadzieję, że dobrze. Zapisać się do wersji beta można pod tym adresem.

Po sprzęt komputerowy, zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Adobe Blog

Related posts

Leave a Comment