airdroid-3-beta-windows-mac

AirDroid 3 Beta – zarządzaj smartfonem z poziomu komputera

Wspomniana aplikacja już wcześniej pozwalała na kontrolowanie telefonu, lecz dopiero najnowsza jej odsłona może (w niewielkim stopniu) konkurować z Continuity od Apple.

airdroid-3-beta-windows-mac

 

Dla tych, którym AirDroid jest obcy, spieszę z wyjaśnieniem. Otóż, jest to rozwiązanie pozwalające na zarządzenia naszym telefonem z poziomu dedykowanej aplikacji (Windows, OSX) lub jej webowego odpowiednika. Funkcjonalność w porównaniu do konkurencyjnego Continuity nie przyprawia co prawda o zawrót głowy, lecz zaimplementowane w AirDroid możliwości z pewnością ucieszą niejednego użytkownika urządzeń, pracujących pod kontrolą zielonego robota.

Kilka tygodniu temu twórcy poinformowali planach wydania kolejnej, trzeciej już wersji wspomnianego narzędzia. Patrząc na listę nowości – nie sposób oprzeć się wrażeniu, że AirDroid ma być androidowym odpowiednikiem Continuity Apple.

  • Zdalne sterowanie smartfonem (Remote Desktop) – wymagany root
  • Obsługa powiadomień
  • Szyfrowane połączenia (E2EE)
  • Transfer plików (z komputera do telefonu)
  • SMS (odbieranie, wysyłanie)
  • Zarządzanie kontaktami
tumblr inline nfsqpnrFsz1r2fqqv

Chcąc cieszyć się wyżej wymienionymi opcjami, w pierwszej kolejności należy zainstalować na smartfonie aplikację. Następnie powinniśmy wybrać, w jaki sposób chcemy kontrolować podłączone do AirDroid urządzenie (strona www lub dedykowana aplikacja na Windows oraz OSX ). Jeszcze tylko logowanie, krótka konfiguracja i koniec.

Chętni do testowania nowego AirDroida 3 powinni zdawać sobie jednak sprawę, że jest to wersja rozwojowa i jak to często bywa w przypadku bety nie wszystko musi działać prawidłowo. Mimo wszystko rozwiązanie wydaje się więcej niż ciekawe i sam z chęcią sprawdzę jak działa w praktyce.

Źródło

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...