Alcatel One Touch Fire – od dziś w ofercie T-Mobile Polska

Premiera urządzenia pracującego pod kontrolą systemu Firefox OS odbyła się niespełna dwa tygodnie temu, a Polacy już mogą nabyć go u jednego z operatorów telefonii komórkowej.

Alcatel750x300

Owszem, od początku było wiadomo, że Polska będzie jednym z pierwszych rynków, na których pojawi się nowy Alcatel, lecz nikt nie spodziewał się dostępności produktu w tak krótkim czasie. Pierwszym polskim operatorem w ofercie, którego zagości One Touch Fire jest T-Mobile.

Urządzenie jest wyposażone w jednordzeniowy procesor Qualcomma z zegarem taktowanym 1GHz, grafikę Adreno 200 oraz, zaledwie 256 MB pamięci RAM. Taka konfiguracja sprzętowa nie zachwyca, gdyż nawet budżetowe słuchawki z Androidem mogą poszczycić się wyższymi parametrami. Jednak według Mozilli, wymagania Firefox OS są naprawdę niewielkie i wymieniona wcześniej konfiguracja zapewni płynne działanie całego interfejsu.

Na dobrą sprawę, optymalizacja może załatać ubytki sprzętowe, lecz kiepskiego ekranu już nie. Niestety, ale w nowym One Touch dostaniemy kiepskiej jakości 3.5 calowy wyświetlacz TFT, o archaicznej rozdzielczości 480 x 320 pikseli. Jak na dzisiejsze standardy, urządzenie nie powinno mieć racji bytu, a jednak zostało wprowadzone do sprzedaży.

Kiedy dowiadujemy się o tym, że smartfon ma wypełnić ofertę tanich „zetafonów”, wszystko staje się jasne. Słuchawka jest kierowana do użytkowników z minimalnymi wymaganiami. Zachęcić do zakupu może cena, gdyż w najniższych abonamentach telefon kosztuje zaledwie 1 zł. Czy to wystarczy, aby Alcatel One Touch Fire zdobył popularność w naszym kraju? Podzielcie się z nami opinią.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...