Alien: Total War – Creative Assembly zabiera się za grę o Obcym

Prace nad nową grą, opartą o uniwersum Obcego nabierają tempa. Najpierw pojawiła się wiadomość o zastrzeżeniu nowej marki, a teraz do sieci trafiły informacje dotyczące głównej bohaterki, gatunku gry oraz kulisów produkcji.

W zeszłym tygodniu do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych wpłynął wniosek wytwórni 20th Century Fox o zastrzeżenie praw do nazwy Alien: Isolation. Jeśli myślicie, że doczekacie się na nowy film o Obcych, to niestety muszę was rozczarować. Wniosek dotyczy nazwy wykorzystanej w grze wideo, aplikacji na smartfony, tapetach na pulpit, okularach, podkładkach pod mysz i dekoracyjnych magnesach na lodówkę.

Zapytacie co zaoferuje nam fabuła? W Alien: Isolation po raz pierwszy w adaptacji uniwersum Obcych, pokierujemy Amandą Ripley – córką Elen z filmowego cyklu Alien. Akcja gry ma dziać się na stacji kosmicznej opanowanej przez klony i żołnierzy. Pewną innowacją, w porównaniu do innych gier o Ksenomorfach, pozostaje fakt, że przez całą rozgrywkę, przetniemy szlaki wyłącznie z jednym przedstawicielem obcego gatunku.

Anonimowe źródło zdradza, że Alien: Isolation będzie pierwszoosobową strzelanką, wzbogaconą o elementy horroru i skradanki. Inspiracją do stworzenia tytułu miały być takie produkcje jak: Dishonored i seria Bioshok. Do dyspozycji oddane nam zostaną elementy walki wręcz.

Na razie nie znana jest ani data premiery, a ani nie udostępniono żadnych materiałów multimedialnych związanych z grą. To co wiemy na pewno, to że za wydanie gry odpowiedzialna jest Sega, a prace nad nią powierzyła studiu Cretive Assembly – znanemu z serii Total War. Tytuł ma być wydany na konsole obecnej generacji, jak i na nextgeny. Jednak jeszcze nie wiemy, na które konkretnie platformy.

Czy nowa odsłona serii uzyska pochlebniejsze opinie od swojej poprzedniczki – Aliens: Colonial Marines. Miejmy nadzieję, że tak…

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...