Allegro Smart

Allegro Smart – 4 złote miesięcznie w zamian za darmowe dostawy

Można by pomyśleć, że nadeszły złote czasy dla wszystkich kupujących na Allegro. I dla dużej części tak właśnie będzie, bo oferta abonamentowa Allegro Smart z całą pewnością znajdzie grono zwolenników. Wygląda na to, że największa tego typu usługa w Polsce zaczyna walczyć o klienta tak, jak kiedyś robił to Amazon.

Allegro Smart

Kiedy startował Amazon Prime, klienci giganta także mogli liczyć na szereg bonusów, jeżeli zdecydowali się na skorzystanie z usługi. To od dawna znany sposób na to, żeby przyciągnąć do siebie niezdecydowanych, a jednocześnie dopieścić tych, którzy z serwisem są już od dawna. To, co zaproponowało właśnie Allegro jest doskonałym na to przykładem i wygląda na to, że zaciekawić może bardzo dużo osób. Oczywiście usługa obwarowana jest pewnymi warunkami, ale to chyba oczywiste. Inaczej korzystałby z niej każdy.

Allegro Smart

W teorii Allegro Smart wygląda pięknie i częściowo naprawdę takie jest. Jednak niektóre z zapisów regulaminu mogą wydawać się niezrozumiałe dla wszystkich, ale tutaj ważne są słowa, które pojawiły się w ofercie. Jedno z nich potrafi dużo zmienić. Zanim do tego przejdziemy, przyjrzyjmy się o co dokładnie chodzi z Allegro Smart.

Nowa usługa Allegro to rodzaj abonamentu, który można opłacić albo na okres półroczny albo na pełne 12 miesięcy. W pierwszym przypadku klienci będą musieli zapłacić 39 złotych (czyli 6,50 na miesiąc, choć opłata jest jednorazowa), a w drugim 49 (co wychodzi 4,08 złotego miesięcznie). Co korzystający z Allegro dostaną w zamian? Marchewka jest godna uwagi, bo decydując się na wykupienie usługi, klient otrzymuje darmową dostawę, ale nie w formie wysyłki kurierskiej. Korzystający z Allegro Smart będą mogli odbierać za darmo paczki w Paczkomatach InPost, Paczce w Ruchu, Żabkach, Freshmarketach, stacjach paliw Orlen czy nawet na Poczcie Polskiej (odbiór w punkcie i list polecony). Widać więc, że przesłanie czegoś o dużych gabarytach będzie zwyczajnie nie możliwe.

Bonusy dla kupujących

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do Allegro Smart? Otóż wykonane przez klienta zakupy muszą wynosić minimum 40 złotych, ale można ich dokonywać tylko u sprzedawców czy sklepów z oznaczeniem SMART! Nie ma jednak powodów do obaw, bo już dziś jest do kupienia blisko 30 milionów przedmiotów, które można u nich kupić. Żeby sprzedawca mógł przystąpić do programu, musi mieć odznakę Super Sprzedawcy lub powyżej 98% pozytywnych opinii. No i oczywiście mieścić się w widełkach cenowych za przesyłkę, które narzuca Allegro. Jak jednak widać, chętnych nie brakuje.

Wprawdzie oba abonamenty na pierwszy rzut oka wydają się swoimi możliwościami faktycznie oferować darmową wysyłkę w okresie 365 lub 186 dni, to tutaj pojawia się słowo klucz. Jest nim „nawet”. Na stronie przeczytamy, że „nawet 365 dostaw w ciągu roku”, co w rzeczywistości jest prawdą. Jednak sam abonament nie obejmuje okresu rocznego, a skupia się na ilości zamówień. Tych jest właśnie 365, czyli jeżeli będzie robili zakupy dwa razy dziennie, to po pół roku nasza roczna subskrypcja się skończy. To oczywiście mało prawdopodobne, ale jeżeli ktoś jest zakupoholikiem lub prowadzi firmę, powinien czytać regulaminy.

Dodatkowym benefitem dla korzystających z Allegro Smart będzie to, że decydując się na zakupu abonamentu, dostaną 10 monet, wyjątkowe promocje, a Program Ochrony Kupujących zapewnia zwrot pieniędzy w ciągu dwóch dni roboczych. Widać więc, że Allegro stara się przyciągnąć do siebie nowych użytkowników i robi to dobrze. Zobaczymy, ile osób zdecyduje się na skorzystanie z ich nowej oferty.

Zakupy możecie robić także w naszym sklepie internetowym, gdzie znajdziecie smartfony, laptopy oraz inne nowoczesne urządzenia.

Źródło: Allegro

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...