Amazon Go – sklepy stacjonarne w wersji 2.0

Amazon ma nowy pomysł na rozszerzenie swojej działalności – tym razem celuje w sklepy stacjonarne, w których nie będzie kas, ani kolejek!

Amazon Go 750x300

Czasy, w których przyszło mi żyć, są po prostu fantastyczne. Rozwój technologii sprawił, iż wiele uciążliwych czynności stało się prostymi. Dotyczy to właściwie każdej dziedziny naszego życia. Nawet zakupów…

Krok pierwszy – sklepy online, dostawa do domu

Zakupy przez internet? Obecnie stały się powszechne i rzadko kiedy obarczone są jakimkolwiek ryzykiem. Kiedyś było inaczej – początki sieciowych polowań na okazję bywały kłopotliwe. Ludziom ciężko było odnaleźć się w zasadach rządzących sklepami, które zazwyczaj sprzedawały towary inne niż półka spożywcza. Dzisiaj z powodzeniem zamawiamy w internecie typowe sprawunki, które dostarcza nam kurier.

Wygoda i oszczędność czasu stały się niezwykle pożądanymi dobrami. Niestety, sklepy stacjonarne pomimo wprowadzania pewnych udogodnień, dalej zmuszają nas do stania w kolejkach oraz tradycyjnych płatności (choćby kartą tudzież telefonem). Czy tak będzie zawsze? Amazon pokazuje, że nie.

Krok drugi – sklep stacjonarny 2.0

Amazon wpadł na genialny pomysł – sklep bez kas, kolejek, bez zamieszania. Wygoda na poziomie usług premium. Szumna zapowiedź? Owszem, ale zapewniam – nie ma tu krzty przesady.

Wchodzimy do sklepu, oglądamy, wybieramy produkty, pakujemy do … do czego chcemy i wychodzimy. To wszystko – koniec zakupów. Czy czegoś nam tu brakuje? Kolejki, kasy, zapłata – właśnie tego nie uświadczymy w Amazon Go, nowym sklepie stacjonarnym, który skrojono na potrzeby konsumenta dzisiejszych czasów. Zachęcam do zapoznania się z poniższym wideo, obrazującym zasadę działania.

http://www.youtube.Com/watch?v=NrmMk1Myrxc

Obecnie mówimy o jednej placówce, mieszczącej się w Seattle. Czy powstaną kolejne? To pokaże czas.

Źródło: YouTube, Amazon

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...