Android 5.0.1 – poprawki do Lollipopa wystartowały

Na witrynie skierowanej do deweloperów pojawiły się nowe obrazy systemów dla urządzeń z linii Nexus. Dlatego też chętni już dziś mogą zainstalować na swoich smartfonach oraz tabletach najnowszy update, łatający błędy wersji podstawowej.

Slajdzik

Lollipop jest atrakcyjnym kąskiem dla posiadaczy smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Niestety, nikt oprócz właścicieli Nexusów tudzież urządzeń z linii GPE (Google Play Edition) nie może się nim jeszcze cieszyć. Przynajmniej na razie.

Ma to oczywiście swoje plusy, gdyż najnowszy OS cierpi na choroby wieku dziecięcego, a co za tym idzie znajdziemy w nim mnóstwo błędów takich jak problemy z połączeniem WiFi, drenaż baterii czy samoczynne resety. Na szczęście Google stanęło na wysokości zadania i postanowiło naprawić nieprawidłowo funkcjonujące elementy systemu.

Chciałbym powiedzieć, że paczka aktualizacyjna jest już rozsyłana do poszczególnych Nexusów, lecz nie mogę. Gigant z Mountain View nie zdecydował się jeszcze na wydanie OTA (Over The Air), choć dla osób zainteresowanych tematem nie powinno stanowić to większego problemu. Obraz systemu, który pobierzemy stąd, możemy bez problemu zainstalować ręcznie.

Nie znajdziemy tutaj niestety listy zmian, gdyż nie mamy do czynienia z potężnym updatem, a jednie zestawem łatającym niedociągnięcia Lollipopa.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...