Android5.1Lollipop

Android 5.1 – ruszył proces aktualizacji urządzeń

Wczorajszy wieczór bez wątpienia należał do Apple, które zaprezentowało na specjalnej konferencji nowego MacBooka oraz smartwatch. Nie było to jednak jedyne wydarzenie dnia. Okazuje się, że w tym samym czasie Google postanowiło oficjalnie zaprezentować najnowszy update do Androida 5.1.

Android5.1Lollipop

Procentowy udział Lollipopa w rynku urządzeń mobilnych nie napawa optymizmem. Na szczęście sytuacja zaczyna się poprawiać. Co z tego, skoro wczoraj pojawiła się kolejna wersja Androida? Fragmentacja postępuje i nic na to nie poradzimy, Google raczej też nie. Nie mniej jednak fakt premiery nowego Lizaka cieszy.

Aktualizacja, nie licząc linii Android One (ta od kilku tygodni pracuje pod kontrolą Androida 5.1), póki co dostępna jest jedynie dla posiadaczy Nexusów 4, 5, 10 oraz tabletu Nexus 7 (WiFi). Biorąc pod uwagę zaangażowanie Lenovo, smartfony Motoroli powinny otrzymać stosowny update w przeciągu kilku tygodni. Co z resztą? Niestety, żaden inny producent nie zdeklarował się nawet w kwestii przybliżonej daty upublicznienia Androida 5.1 na swoich urządzeniach.

Nowa wersja oprogramowania wnosi do systemu kilka udogodnień. Pierwszym z nich jest Device Protection, dzięki któremu zabezpieczymy swoje urządzenie przed niepowołanym dostępem w razie zagubienia tudzież kradzieży. Co ciekawe, funkcja ta działa nawet po resecie do ustawień fabrycznych. Oczywiście, pod warunkiem niezalogowania się do konta Google.

Poprawiono także obsługę dual Sim, który od Androida 5.1 jest obsługiwany przez system stockowo. Fakt ten z pewnością ucieszy producentów tanich chińskich urządzeń, wyposażonych w dwa gniazda na karty Sim, gdyż nie będą oni musieli zbytnio ingerować w modyfikację ustawień.

Oczywiście poza wyżej wymienionymi zmianami, w Lollipopie zwiększono stabilność oraz wydajność. Jeśli więc należycie do grona posiadaczy smartfonów z linii Nexus, spodziewajcie się notyfikacji o aktualizacji. Nie lubicie czekać? Żaden problem, możecie zainstalować ręcznie – wystarczy udać się pod ten adres, pobrać obraz systemu oraz dokonać instalacji ręcznej.

Źródło: droid-life, developers.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...