AndroidMW750x300

Android jak Windows? Najnowsza odsłona zielonego robota skrywa obsługę wielu okien

Co tam „Multi Window” – Android N będzie pozwalał na pracę w oknach, podobną do tej znanej z Windowsa. Tak przynajmniej można wywnioskować z kodu samego systemu, za co zabrali się redaktorzy ArsTechnica.

AndroidMW750x300

Kod i dokumentacja Androida to istna kopalnia wiedzy na temat najnowszej odsłony systemu. Po ich analizie otrzymamy szczegóły dotyczące nowych funkcji oraz fragmenty danych o przyszłych opcjach. Tym razem ficzerem okazuje się praca na wielu oknach. Tak – nie mam tutaj na myśli zwykłego dzielenia ekranu na dwie aplikacje ale pełną wielozadaniowość znaną z Windowsa.

Mówić konkretniej – producenci urządzeń z Androidem zdefiniują to, na ile user będzie mógł ów oknami manipulować, począwszy od delikatnego skalowania po nieregularne rozmieszanie paneli roboczych. O ile w przypadku smartfonów funkcja może sprawdzać się średnio – właściwie tylko dwa sąsiadujące okna mają tutaj sens, o tyle już w przypadku tabletów, a nawet komputerów opcja okaże się niezwykle przydatna. O wygodzie pracy nie będę nawet wspominał, bo jest ona nieporównywalna z każdorazowym „przeskakiwaniem” pomiędzy uruchomionymi oknami.

AndroidMW320x160

Należy jednak pamiętać, że oficjalnie Android N będzie mógł obsługiwać jedynie dwie aplikacje na jednym ekranie. Kwestia pracy w oknach została rozwinięta po analizie kodu oraz dokumentacji, które jasno sugerują, że rozwiązanie powstanie. Niestety, nie możemy być pewni, że zadebiutuje ona wraz z tegorocznym „robotem”. Podejrzewam, że wszystko wyjaśni się podczas nadchodzącego Google I/O.

Mimo wszystko nie mogę zrozumieć, dlaczego Google nie zaimplementowało podobnego rozwiązania już wcześniej. Czyżby programiści firmy sugerowali, iż wydajność mobilnego systemu giganta na to nie pozwalała? Myślę, że ich opinia nie była tutaj bez znaczenia. Nie mniej jednak – na opisywaną funkcję będę czekał z niecierpliwością.

Źródło: ArsTechnica.

Foto: RemixOS.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...