Android M jeszcze w tym miesiącu?

Google „przypadkowo” ujawniło, czego możemy się spodziewać na najbliższej konferencji „I/O 2015” internetowego giganta z Mountain View. Ten, kto spodziewał się prezentacji nowego systemu z rodziny „zielonego robocika”, nie zawiódł się.

Konferencja „I/O 2015” ma mieć miejsce 28 maja, czyli oficjalne informacje o nowej wersji „Androida” mielibyśmy poznać jeszcze w tym miesiącu. Za przeciek odpowiedzialne jest samo „Google”, które opublikowało tę wiadomość na oficjalnych witrynach wyszukiwarkowego przedsiębiorstwa. Oczywiście wpisy zniknęły równie szybko, jak się pojawiły. Nowy OS otrzymał nazwę kodową „Android M”. „Google” ma to do siebie, iż nadając nazwy swoim platformom systemowym, inspiracje czerpie od łakoci. Ostatnio był „Lizak”, więc tym razem może „Muffinka”?

Czy gigant z Mountain View pokusi się o bardziej szczegółowe informacje na temat systemu, czy ten zostanie tylko wspomniany podczas bloku „Android for Work”, który dotyczył będzie zastosowania mobilnego systemu „Google” w szeroko pojętej pracy, na tę chwilę nie wiemy.

Wielu chwaliło „piątkę” za stabilność oraz szybkości działania. Oczywiście mam tu na myśli sam OS. Cześć użytkowników krytykowała ekosystem za słabe działanie, jednak w głównej mierze, jeśli nie jedynej, odpowiedzialni za taki stan rzeczy byli producenci smartfonów, którzy nie przyłożyli się należycie do optymalizacji oprogramowania. W mojej opinii jest on jednak zbyt „cukierkowy” i z radością na moim „Nexusie 4” zaobaczyłbym ponownie poprzednią jego odsłonę. Według statystyk „Google’a”, „Lollipop” ma blisko 13-procentowy udział w androidowym uniwersum. Czy nowa platforma systemowa ma szansę na wyprzedzenie starszego brata?

Szeroki asortyment telefonów komórkowych znajdziecie w naszym e-sklepie.

Źródło: Google, Phonearena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...