andoid m

Android M na smartfonach Sony

Google nie marnuje czasu i mobilizuje producentów do pracy. Lollipop zyskuje na popularności, ale niestety dzieje się to bardzo powoli. Mimo to, podczas Google I/O została pokazana kolejna odsłona systemu Android. Mowa o Androdzie M, który trafił do testów na smartfony Sony.

andoid m

Jak to w przypadku Google bywa, posiadacze Nexusów jako pierwsi mogli testować system w wersji Developer Preview. Teraz również posiadaczy wybranych urządzeń Sony zalicza się do tego grona. Japoński producent udostępnia instrukcję oraz odpowiednie pliki do pobrania umożliwiające aktualizację oprogramowania do Androida M.

Lista smartfonów i tabletów obejmująca aktualizację jest zaskakująco długa, znajduje się na niej:

– Xperia Z3,

– Xperia Z3 Compact,

– Xperia Z3 Tablet Compact,

– Xperia Z2,

– Xperia Z2 Tablet,

– Xperia Z1 Compact,

– Xperia Z1,

– Xperia Z Ultra,

– Xperia E3,

– Xperia M2,

– Xperia T2 Ultra,

– Xperia T3.

sonyandroidm2

Sam proces aktualizacji dla przeciętnego użytkownika nie jest prosty, jednak jeśli ktoś zna się na rzeczy i poświeci chwile czasu, a przede wszystkim ma urządzenie z powyżej listy to z pewnością uda mu się wgrać Androida M. Pod tym adresem znajduje się link do instrukcji, a tutaj znajdziemy wymagane pliki do pobrania.

Sony, wypuszczając paczki aktualizacji dla Lollipopa, pokazała jak powinien wyglądać taki proces. Cyklicznie do sieci trafiały nowe pliki systemowe dla poszczególnych urządzeń. Lista urządzeń, które mogą testować Andorida M, jest miłym zaskoczeniem, ponieważ poza flagowymi modelami znajdują się na niej urządzenia z niższej półki cenowej. Może Sony będzie jednym z tych producentów, który jako pierwszy udostępni finalną wersję nowego OS-u swoim klientom? To okaże się dopiero za kilka miesięcy, po oficjalnej premierze Androida M.

źródło: phandroid

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą telefonów Sony pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...