Android Pay na Allegro

Android Pay na Allegro. Nie umiem się z tego cieszyć

Wdrażanie nowych metod płatności internetowych prawie zawsze wiąże się z większym lub mniejszym zamieszaniem. Inaczej jest w przypadku Android Pay na Allegro, którego prostota może zachwycić wszystkich użytkowników zielonego robota.

Android Pay na Allegro

Czym jest Android Pay? To metoda płatności oferowana przez Google, który to we współpracy z partnerami stara się ja spopularyzować. Istotę rozwiązania stanowią płatności bezprzewodowe, do których obsługi potrzeba urządzenia z Androidem wyposażonego w moduł NFC. Nie oznacza to oczywiście, że technologia ogranicza się wyłącznie do wspomnianego modelu płatności. Android Pay równie sprawnie poradzi sobie przy okazji transakcji internetowych dokonywanych z poziomu smartfona.

Android Pay na Allegro — aplikacja stała się właśnie lepsza

Jeden z deweloperów odpowiedzialnych za tworzenie aplikacji mobilnej Allegro dla systemu Android zdradził na Twitterze pewne szczegóły dotyczące przyszłych funkcji. Zaprezentowana w tweet’cie grafika oznacza, że najnowsza aktualizacja apki do wersji 4.10 zostanie wzbogacona o płatności realizowane za pośrednictwem Android Pay.

Użytkownicy smartfonów wykorzystujących mobilną platformę Google’a będą mogli skorzystać z nowej metody płatności w aplikacji Allegro tylko pod jednym warunkiem. Bank użytkownika musi obsługiwać Android Pay, a z tym jest, mówiąc szczerze — różnie. Nie mniej jednak możemy czuć się wyróżnieni…

Android Pay trafił do Polski zaraz po Wielkiej Brytanii, a więc jesteśmy drugim europejskim rynkiem, na którym nowa platforma płatności jest obsługiwana. Usługa działa na terenie naszego kraju od listopada, a co za tym idzie, powinniśmy spodziewać się większego rozszerzenia jej zasięgu. Kiedy? W mojej ocenie jest to kwestią miesięcy. Skąd mój optymizm? Cóż, Android jest w Polsce niezwykle popularny, zaś samo Google stara się nadawać swoim usługom status “działających w PL”. To skuteczny sygnał dla naszych firm, które powinny dostrzegać potencjał płynący z potencjalnej współpracy.

Kto właściwie zaoferuje nam wsparcie Android Pay? Wszyscy sprzedawcy wykorzystujący metodę płatności PayU, którzy wyrażą oczywiście stosowną zgodę. Wspomniana platforma (PayU) udostępni odpowiednie narzędzia pozwalające na implementację Google’owkiego systemu płatności w zasobach własnego sklepu.

Android Pay na Allegro, ale co z Apple Pay?

Jako użytkownik sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka czuje się lekko pominięty. Sadownicy traktują nasz rynek po macoszemu, czego idealnym przykładem jest brak polskiej lokalizacji dla Siri i innych usług Apple, wśród których znajduje się również Apple Pay. Czyżby koncern nie chciał moich pieniędzy? Z wielką chęcią zostawiam je w Apple AppStore nie mówiąc już o zakupie samego sprzętu, dlaczego więc nie miałbym ich wydać przy okazji korzystania z kolejnych usług. Nie do końca rozumiem tutaj powody decyzji Apple.

Androida porzuciłem “na dobre” przesiadając się na ekosystem Apple’a, ale w momentach takich jak ten czuje lekki żal. Nie odciąłem się od zielonego robota całkowicie, gdyż dalej wykorzystuje do pracy pewne jego usługi. Ba — w dalszym ciągu testuje urządzenia z Androidem, a więc mam z nim stały kontakt. Nie czuje się więc kompletnie wycofany ze wspomnianego “rynku”, choć nie jestem już jego częścią. A szkoda.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...