Zbliżasz. Płacisz. Gotowe, czyli Android Pay w Polsce

Android Pay, a mówiąc prościej – płatności dokonywane telefonem dostępne są już na wielu rynkach, na których użytkownicy chwalą sobie usługę. Wygląda na to, że do listy rynków w przyszłym tygodniu dołączy także Polska.

Android Pay Pl

Gotówka powoli odchodzi w zapomnienie, a przynajmniej staje się mniej istotnym środkiem płatności. Dzisiaj rządzą karty, ale czym będzie rozliczać się „jutro”? Wygląda na to, że zrobimy to za pomocą smartfona.

Płatności dokonywane telefonem (NFC plus specjalna karta) nie są niczym nowym. Właściwie, nawet w Polsce znajdziemy co najmniej kilka banków obsługujących wspomniane udogodnienie. Niestety, działanie usługi pozostawia wiele do życzenia, nie wspominają o tym, że zazwyczaj zachodzi potrzeba zmian dostawcy produktów bankowych. Co, jeśli obsługa stałaby się prostsza, szybsza, niezawodna i była dostępna w telefonie „wyjętym z pudełka”? Wizja kusząca, ale realna.

Android Play zmierza do Polski

Zgadza się – usługa ma szansę zadebiutować w naszym kraju już w przyszłym tygodniu. Nawet jeśli tak się nie stanie, pewne jest to, że poznamy datę jej rynkowej premiery oraz szczegóły dotyczące jej działania w Polsce. Wszystko za sprawą konferencji Google, którą zatytułowano „Zbliżasz. Płacisz. Gotowe.”. Nie trudno zgadnąć co będzie tematem przewodnim eventu.

Na to, jak ostatecznie będzie prezentował się kształt Android Pay w Polsce przyjdzie nam poczekać do przyszłego tygodnia. Cóż – czuję, że będzie gorąco.

Źródło: Twitter

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...