Android Q, czyli prawdziwa wielozadaniowość i składane ekrany

Wielozadaniowość, a uściślając — praca w kilku aplikacjach wyświetlanych jednocześnie, nie jest mocną stroną Androida. Choć system obsługuje takowe rozwiązanie, nie działają one idealnie. To może się zmienić wraz z nadejściem aktualizacji Android Q.

Android Q

Początkowo, multitasking w Androidzie nie wyglądał za specjalnie. Co gorsze, niewielka ilość pamięci operacyjnej utrudniała przełączanie się pomiędzy aktywnymi aplikacjami. Producenci eksperymentowali z własnymi modyfikacjami, w efekcie czego, wiele nakładek pozwalało na pracę w dwóch oknach wyświetlanych jednocześnie. Niestety, natywnie wprowadzona do Androida 7.0 opcja nie dawała pełni swobody. Widok dwóch aktywnych aplikacji nie oznaczał jednoczesnej pracy obydwu, a jedynie przywoływanie znane z wcześniejszych wersji Androida. Nadchodząca odsłona zielonego robota wprowadzi w tej kwestii sporo zmian.

Android Q i pełna wielozadaniowość

Na stronie XDA-Developers pojawiło się ciekawe opracowanie, z którego dowiadujemy się o planach Google związanych z wielozadaniowością. Okazuje się, że Android Q otrzyma prawdziwy multitasking, dzięki któremu aplikacje widoczne na podzielonym ekranie będą w pełni aktywnie. Wszystko to będzie dostępne z poziomu czystego Androida, a nie tylko nakładek systemowych.

Android Q

Jak łatwo się domyślić, zmiana jest podyktowana planami wprowadzenia składanych smartfonów, które otworzą przed użytkownikami nowe możliwości. Producenci chcący zainteresować swoimi produktami potencjalnych klientów muszą dołączyć do gry o rozbudowaną wielozadaniowość.

Źródło: XDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...