androidwear

Android Wear kompatybilny ze smartfonami Apple

Walka pomiędzy Apple i Google trwa od dawna. Obaj giganci chcieli uzależnić od swoich produktów klientów. Teraz sytuacja się trochę zmienia, a to wszystko za sprawą Android Wear.

androidwear

System Google przeznaczony głównie na smartwatche prężnie się rozwija. Inteligentnych zegarków na rynku przybywa, dlatego też coraz częściej ukazują się aktualizacje oprogramowania. Już jakiś czas temu mówiono o rewolucji, czyli o tym, że urządzenia z Android Wear połączą się z iPhone’ami. Wówczas producent z logiem nadgryzionego jabłka nie potwierdził tych informacji.

Nadszedł przełom w konkurencyjnej walce obu gigantów. Oficjalnie został potwierdzony fakt kompatybilności smartfonów Apple z zegarkami opartymi o system Android Wear. Oczywiście wszystko nie jest takie piękne. Aktualnie posiadacze iPhone’ów mogą połączyć się jedynie z LG Urbane Watchem, ale już niebawem ilość kompatybilnych urządzeń się zwiększy o zegarki Huawei’a, Asusa oraz Motoroli. Ze strony smartfonu też zostały nałożone pewnie ograniczenia. iPhone 5, 5s ,5c, 6 i 6 Plus z iOS w wersji 8.2+. Synchronizacja pomiędzy dwoma urządzeniami jest możliwa dzięki specjalnej aplikacji dostępnej w App Store. Dla użytkowników sprzętu Apple, którzy chcą już skorzystać z Android Wear, niestety nie ma dobrych informacji. Jeszcze nie wszystkie funkcje działają, owszem, najważniejsze są w pełni funkcjonalne, ale są jeszcze takie, z których skorzystać nie można. W niedługim czasie ta sytuacja powinna się zmienić.

„Współpraca” Apple i Google jest zaskakująca. Firma Steva Jobsa jeszcze jakiś czas temu zarzekała się, że nie chce, aby iPhone’y łączyły się z zegarkami opartymi o Android Wear. Z pewnością na tę sytuację miała wpływ premiera AppleWatcha oraz rosnące zainteresowanie smartwatchami. Ciekawe, czy producenci planują dalszą współpracę?

źródło: google

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...