Android zbudowany z myślą o… aparatach fotograficznych

Czy wiedzieliście, że najbardziej popularny system na świecie Android został stworzony z myślą o aparatach cyfrowych? Takie informacje wyjawił Andy Rubin, podczas konferencji Japan New Economy Summit.

Andy Rubin, nazywany „ojcem Androida”, który prowadził ww. konferencję opowiedział o początkach systemu Android. Przyznał, że zielony robocik był tworzony po to, by uprościć obsługę aparatów fotograficznych. Założenie było takie, że aplikacje w systemie miały umożliwiać szybsze i wygodniejsze przesyłanie fotek z aparatu na komputery PC.
pl EK-GC100ZKAXEO 004 Right-Angle whiteWedług tej myśli, w ubiegłym roku Koreańczycy stworzyli Samsung Galaxy Camera, który właśnie pracuje na Androidzie. Czyli wychodzi na to, że tworząc ten aparat inżynierowie Samsunga świadomie powrócili do korzeni.

androidminiAndy Rubin zapytany na konferencji o to, jak właściwie Android znalazł się w branży telekomunikacyjnej, a nie pozostał w fotografii, powiedział, że w przeciwieństwie do smartfonów, aparaty fotograficzne to nie jest segment przyszłościowy. Z czym trudno nam się nie zgodzić, patrząc jak popyt na urządzenia mobilne ciągle rośnie.

źródło: Samsung, www.engadget.com

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...