Aparat bez korpusu – Sony poważnie zamiesza w świecie fotografii mobilnej

Pogłoski o tym, jakoby Japoński producent w tajemnicy pracował nad przełomowym urządzeniem będącym aparatem zamkniętym w obiektywie krążyły po sieci już dawno. Wizja takiego sprzętu początkowo wywoływała uśmiech na twarzach osób z wiązanych z branżą technologiczną, lecz w ostatnich dniach w internecie pojawiły się zdjęcia wraz ze szczegółami specyfikacji „Lens-camera”, urzeczywistniając projekt Sony.

sony750x300

Nowe urządzenie jest, tak jak wcześniej wspomniałem, prawie pełnowartościowym aparatem cyfrowym  mieszczącym swoje podzespoły w bryle obudowy obiektywu. Za ekran wyświetlający wykonywane zdjęcia posłuży smartfon, do którego będzie można podłączyć nowe urządzenie.

Właściwie jest mowa o dwóch wersjach Lens Camera. Jedną z nich jest DSC-QX10, która będzie wyposażona w 20 Mpix matrycę CMOS BSI, czyli podobnie jak RX100II. Obiektyw zostanie wyprodukowany przez Zeiss.

Druga wersja urządzenia to DSC-QX100. Charakteryzować się będzie 10-krotnym Zoomem optycznym, co powinni docenić nawet profesjonaliści. 18 Mpix sensor CMOS BSI również robi wrażenie. Podobną konfigurację możemy znaleźć w aparacie Sony WX150.

Obydwa warianty DSC będzie można bez problemu przymocować do smatfonów pracujących pod kontrolą mobilnych systemów operacyjnych takich jak Android i iOS z pomocą sieci Wi-Fi. Niestety, na tę chwilę nie wiadomo jeszcze czy posiadacze słuchawek z Windows Phone również będą mogli skorzystać z fotograficznego rozwiązania Sony.

Myślę, że urządzenie Japończyków ma szanse podbić, może nie świat, ale z pewnością znaczną część rynku.  Coraz więcej osób uważa smartfony za wielofunkcyjne narzędzia mogące zastąpić nam szereg innych gadżetów. Niestety, bardzo często bolączką inteligentnych telefonów, okazuje się właśnie aparat. Sony może poprawić tę sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...