You are here
Aplikacja do obsługi Apple Watch – znamy szczegóły News 

Aplikacja do obsługi Apple Watch – znamy szczegóły

Wczoraj na łamach serwisu 9To5mac pojawiły się informacje dotyczące nadchodzącej aplikacji, będącej uzupełnieniem Apple Watch. Przyjrzyjmy się funkcjom w niej zawartym.

apple-watch-press

 

Aplikacja będzie częścią składową update’u iOS do wersji 8.2, a co za tym idzie oficjalnie poznamy ją nie wcześniej niż w marcu. Wtedy też powinna nastąpić premiera nowej wersji systemu sadowników oraz debiut rynkowy zegarka Apple.

companion-2

 

companion-4

Głównym zadaniem aplikacji będzie zarządzanie ustawieniami zegarka, jego wstępna konfiguracja oraz późniejsze nadzorowanie sprawnej pracy urządzenia. User z poziomu programu zdecyduje, jak będzie wyglądać tarcza zegara oraz zabezpieczy smartwatch hasłem (jeśli nie ma w pobliżu zaufanego iSprzętu). Nie oznacza to jednak, że możliwości aplikacji ograniczą się do wyżej wymienionych. Apple z pewności rozbuduje opisywane narzędzie.

img 2192

Możliwości możliwościami, ale dzięki 9To5mac dowiedzieliśmy się również trochę na temat samego zegarka. Mianowicie zrzuty ekranowe z aplikacji pozwalają na wyciągnięcie kilku wniosków.

Po pierwsze, w Apple Watch nie znajdziemy dotykowej klawiatury, a co za tym idzie wprowadzanie tekstu będzie odbywało się poprzez jego dyktowanie. Funkcja automatycznego wysyłania wcześniej zdefiniowanej wiadomości w przypadku, gdy nie możemy odebrać połączenia również wydaje się sensowna.

Wszystko pięknie, tylko czy Apple Watch pojawi się w tym roku w polskiej dystrybucji? Pomimo ostatnich doniesień śmiem w to wątpić.

Źródło: 9To5mac

 

 

Related posts

Leave a Comment