Duolingo-banner

Aplikacja Duolingo już dostępna w Windows Phone

Nauka nowego języka nie musi być męcząca i nudna, z Duolingo poznajemy go poprzez zabawę. Już teraz dostępny na smartfony z systemem Windows Phone.

Duolingo-banner

Duolingo to bardzo popularna aplikacja wśród smartfonów, zapewniająca darmowe ćwiczenia i naukę języków obcych. W ciągu ostatnich dni jest również dostępna na platformę Windows Phone 8.1. Swój ogromny sukces zawdzięcza odmiennemu podejściu do nauki, które zachęca do korzystania z także młodszych użytkowników.

Przy uruchomieniu Duolingo od razu zostajemy powitani zapytaniem, który z języków chcemy wybrać do nauki. Aplikacja oferuje duński, niemiecki, niderlandzki, hiszpański, francuski, włoski i portugalski. W Polskiej wersji oprogramowania obecne są także angielski oraz rosyjski.

Po dokonaniu wyboru wyświetla nam się szereg różnych kategorii, zawierających lekcję z odpowiednim słownictwem. Oczywistą sprawą jest fakt że, aby grać w kolejnych kategoriach musimy najpierw przejść dwie pierwsze, tzw. poziom basics 1 i basics 2.  

duolingo-scn-1

Ciekawym rozwiązaniem jest system przypominający mi ten z gier komputerowych. „Gracz” podczas rozgrywki jest w posiadaniu czterech żyć, umożliwiających popełnienia błędu. Po każdym dobrze rozwiązanym teście lub lekcji „serduszka” regenerują się.

Po poprawnie ukończonej lekcji zostajemy wynagrodzeni przydziałem punktów doświadczenia, które z czasem pozwalają osiągnąć graczowi kolejny poziom umiejętności. Zdobywamy je również za pierwsze wejście do aplikacji każdego dnia w formie „daily goal”. W zależności od wybranego poziomu trudności, ilość punktów może się różnić. Im większy poziom reprezentujemy na swoim profilu, tym więcej mamy dostępnych nowości związanych ze słownictwem i dalszą drogą rozwoju.

duolingo-scn-3

Duolingo zapewnia nielimitowaną rozrywkę przy nauce wybranego języka. W momencie, gdy w miarę dobrze zapoznamy się z nowym słownictwem, zawsze mamy do wyboru kolejny z dostępnych języków. Skuteczność aplikacji potwierdzona jest badaniami z City University of New York i University of South California. Według tamtejszych uczonych, średnio 38 godzin spędzonych z aplikacją Doulingo jest odpowiednikiem semestru na uniwersytecie kształcenia językowego.

A czy ty już wiesz, jaki język chciałbyś poznać z Duolingo? Nie ma co dłużej zwlekać! Spróbuj swoich sił.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...