Aplikacja Google ewoluuje – gigant podziel wyszukiwarkę

Zastanawiacie się pewnie, co oznacza tytułowe podzielenie aplikacji wyszukiwarki. To nic innego jak próba ogarnięcia coraz większego bałaganu. Pytanie, czy ta przypadnie wam do gustu.

Google App 750x300

Uwielbiam drobne usprawnienia oraz rewolucyjne zmiany – jakiekolwiek ficzery wdrażane przez Google wywołują u mnie radość. Cóż, należę do grona fanów rozwiązań giganta z Mountian View, to wiele wyjaśnia. Niestety lub „stety”, nie każdy podziela mój entuzjazm. Przykładów nie trzeba szukać daleko.

Aplikacja Google od teraz z dwoma ekranami

Wiem, brzmi to nieco enigmatycznie, ale zapewniam – jest to zmiana prosta, choć w mojej ocenie nie do końca przemyślana. Do rzeczy.

Aplikacja Google to przede wszystkim Google Now – asystent, który zbiera interesujące nas informacje i udostępnia je w formie przyjemnych dla oka kafelków. Z rozwiązania korzystam namiętnie i chwalę sobie fakt istnienia jednego miejsca skupiającego „porady” Google. Rzeczony panel wyświetla informacje o czasie dojazdu do pracy, wydarzeniach z kalendarza, pogodzie, a nawet wyniki wyborów. Zapomniałbym o newsach dobieranych pod kątem naszej historii sieciowej. Własnie one mogą okazać się największym problemem dzisiejszego upgrade’u…

Gigant postanowił odseparować od siebie pewne rodzaje informacji, czego efektem jest zmiana interfejsu. Ten wyświetla od teraz dwa panele. Pierwszy dotyczy spraw bieżących i znajdziemy tutaj pogodę i wspomniane wcześniej newsy. Nic więcej – wszystko zostało przemienione do drugiego ekranu. Koncepcja ogarnięcia bałaganu jest jak najbardziej słuszna, ale wykonanie mizerne. Dlaczego najistotniejsze informacje nie znalazły się na pierwszym miejscu? Czy naprawdę są one mniej ważne od internetowych newsów?

Odpowiedzi brak. W mojej ocenie jedno kliknięcie, a tyle potrzeba, aby dotrzeć do pożądanych danych, nie stanowi problemu. Patrząc na to, że zamian otrzymuje porządek – jestem za. Wątpię jednak w to, że zmiana spodoba się reszcie userów. Dajcie znać, jakie jest wasze zdanie.

Źródło: Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...