wiadomosci-750x300

Aplikacja „Wiadomości i pogoda” doczekała się solidnej aktualizacji

Czy ktoś jeszcze pamięta tytułową aplikację, wchodzącą w skład preinstalowanych programów na każdym smartfonie z Androidem? Zapewne niewielu, gdyż Google lekko mówiąc traktowała apkę po macoszemu. Taka sytuacja utrzymywała się aż do wczoraj, kiedy gigant z Mountain View zdecydował się wydać stosowny update i to nie byle jaki.

wiadomosci-750x300

Ostatnie uaktualnienie aplikacji miało miejsce dosłownie lata temu. Nic więc dziwnego, że użytkownicy zwyczajnie przestali z niej korzystać. Owszem, działała poprawnie, jednak jej interfejs trącił myszką, co potrafiło zniechęcić nawet zagorzałych fanów zielonego robota. Ostatnia aktualizacja znów daje powody do zapoznania się z „Wiadomościami i pogodą” od Google.

Zaraz po odpaleniu nowej wersji wspomnianego programu przywita nas znajomy interfejs, który przypomina ten znany z Google Now. Nie da się tutaj nie zauważyć wpływu zapowiadanego na minionym Google I/O – Flat Design. Jednym słowem – minimalistycznie i przyjemnie dla oka.

Sama idea aplikacji pozostała nienaruszona. W dalszym ciągu jej zadaniem jest informowanie nas o pogodzie (tym razem bardzo dokładnie) oraz o wiadomościach. Naturalnie sami możemy decydować, jakie treści nas interesują. Poza standardowymi (świat, Polska, gospodarka, nauka i technika, sport, rozrywka) możemy „podpiąć” informacje regionalne, określane na podstawie naszej lokalizacji oraz własne tematy (za pomocą słów-kluczy).

Screenshot 2014-08-26-19-17-14Screenshot 2014-08-27-06-56-06

Osobiście jestem zauroczony opisywaną aktualizacją, lecz pojawia się pewien problem. Jest dla mnie zupełnie bezużyteczna. Pogodę doskonale wskazuje mi Google Now, zaś po zamknięciu Google Reader, przesiadłem się na Feedly i tam właśnie śledzę RRS i inne wiadomości. Dla mojej osoby jest to więc zwykłe dublowanie funkcjonalności.

Z drugiej jednak strony przeciętny Kowalski niemający czasu zapoznawać się z coraz to nowszymi usługami otrzymuje przyjazne miejsce, w którym zapozna się z pogodą na nadchodzące dni oraz najciekawszymi wiadomościami z różnych źródeł.

Podsumowując, Google należą się brawa za update wspomnianej aplikacji. Choć, sam nie będę wykorzystywał jej dobrodziejstw, wielu moich (mniej technicznych) znajomych z pewnością doceni to, co proponują „Wiadomości i pogoda”.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...