Aplikacja YouTube z ciemnym motywem już oficjalnie

Stało się. Aplikacja YouTube dla systemów mobilnych Android oraz iOS otrzymała właśnie możliwość wyboru ciemnego motywu. Choć nowość w sposób istotny zmieni interfejs programu, trzeba pamiętać, że jest to jedynie element składowy gruntownego odświeżania serwisu.

Aplikacja YouTube

Wszystko zaczęło się od webowej odsłony YT. Aplikacja YouTube dostępna z poziomu przeglądarki internetowej trąciła już myszką. Interfejs był zwyczajnie przestarzały i nieatrakcyjny dla młodego odbiorcy. Google zdawało sobie z tego sprawę, dlatego też firma testowała zmiany, mające uczynić serwis przyjemniejszym dla oka. Zmiana rozmieszczenia elementów oraz ich rozmiarów najwyraźniej nie wystarczyła, gdyż firma zdecydowała się na testy nowego motywu, zmieniającego kolorystykę YT.

Aplikacja YouTube dostaje ciemnym motyw

Pomysł na ciemny motyw zrodził się w głowie giganta z Moutain View stosunkowo dawno. Przedstawiciele firmy dostrzegli wzrastającą popularność wtyczek zapewniających imitację ciemnego motywu w serwisie YouTube. Następstwem obserwacji była próba stworzenia własnej wersji rozwiązania, co się oczywiście udało. Po wielu testach ciemny motyw trafił do przeglądarkowej wersji serwisu, gdzie zmiana została przyjęta wyjątkowo ciepło. Kolejnym krokiem było rozpoczęcie testów mobilnego YouTube’a, który również miał otrzymać ciemny motyw.

Wczoraj użytkownicy stabilnych wersji aplikacji dla systemów Android oraz iOS otrzymali informację o możliwości aktywacji wspomnianej funkcji. Aplikacja YouTube dla iPhone’ów i iPadów otrzymała nowość jako pierwsza, niektórzy użytkownicy Androida będą musieli niestety chwilę poczekać. Aktualizacja odbywa się falowo, dlatego dajcie znać w komentarzach, czy ciemny motyw pojawił się również u was.

Czy potrzebujemy ciemnego motywu?

Z ciemnego motywu korzystałem wielokrotnie jeszcze zanim oficjalnie trafił on do aplikacji webowej. Uważam, że wieczorna konsumpcja mutlimediów w serwisie jest we wspomnianej kolorystyce wygodniejsza i delikatniejsza dla oczu. Nie popieram za to permanentnej aktywacji funkcji, która w dzień sprawdza się średnio. Przynajmniej w moim odczuciu. Warto dodać, że takowe rozwiązanie pozwala na wrażenie obcowania z typowym kinowym VOD, co dla wielu może być plusem.

Kolejną zaletą ciemnego motywu, w który została wyposażona mobilna aplikacja YouTube, jest oszczędność wbudowanego w smartfony akumulatora. Urządzenia wykorzystujące ekrany z rodziny OLED nie wyświetlają koloru czarnego, a co za tym idzie, użytkownicy mogą zaobserwować mniejsze zużycie baterii.

Urządzenia obsługujące ciemny motyw YouTube możecie zakupić w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...