You are here
Apple Design Awards rozdane — sprawdź najlepsze gry i aplikacje 2017 roku artykuły News 

Apple Design Awards rozdane — sprawdź najlepsze gry i aplikacje 2017 roku

Apple Design Awards to wyróżnienie przyznawane twórcom najlepiej zaprojektowanych aplikacji dedykowanych systemom iOS oraz macOS. Sprawdźmy, jakie tytuły trafiły do rankingu w tym roku.

Apple Design Awards

WWDC (Worldwide Developers Conferece) to jak sama nazwa wskazuje święto dewelperów. To właśnie dla nich Apple organizuje eventy, szkolenia oraz podsumowania. Po co, to wszystko? To proste — platforma systemowa jest tak dobra, jak aplikacje umieszczane w jej sklepie. Sadownicy starają się dobrze żyć z twórcami oprogramowania oraz gier właśnie po to, aby repozytorium pękało w szwach od produkcji wybitnych, które jakby nie patrzeć generują pokaźne przychody.

Jednym z elementów WWDC są oczywiście konkursy, w których Apple przyznaje nagrody specjalne. Dziś (a w zasadzie wczoraj) zostało wyróżnionych aż 12 produkcji, wśród których znalazło się aż 5 gier i 7 aplikacji. Lwia ich część jest niestety płatna, ale jak pokazuje odznaczenie, programy są warte pieniędzy, jakie trzeba za nie zapłacić.

Apple Design Awards — aplikacje

Na pierwszy ogień weźmiemy aplikacje, gdyż po pierwsze jest ich więcej, a po drugie (wiem to egoistyczne) w mojej ocenie są znacznie ciekawsze niż gry.

 • Bear — notatnik, elektroniczna maszyna do pisania lub edytor kodu. Niezależnie od nazewnictwa i przeznaczenia o aplikacji należy powiedzieć jedno — wizualnie prezentuje się świetnie.
 • AirMail 3 — najpopularniejszy klient pocztowy na systemy z logo nadgryzionego jabłka. Aplikacja jest niezwykle wygodna i użyteczna, choć nie mogę przekonać się do niej na dłużej.
 • Elk — przelicznik walut ubrany w przyjemny interfejs. Posiada świetną wersję na Apple Watch.
 • Enlight — ciekawy i miły dla oka edytor zdjęć.
 • Kitchen Stories — jeśli lubicie aplikacje z przepisami do gotowania, tytuł możecie pobierać w ciemno. To najlepsza propozycja w swojej klasie.
 • Lake — to nic innego jak kolorowanka. Nie byle jaka, bo skomplikowana, w związku z czym nie polecałbym im dzieciom. Dorośli wykażą się tutaj większą cierpliwością.
 • Things 3 — kombajn produktywności, zaawansowana i piękna aplikacja do zarządzania czasem oraz zadaniami. Nie ma sobie równych, szczególnie w najnowszej odsłonie oznaczonej numerkiem 3. Niestety, produkt jest drogi (47,99 zł dla iOS oraz 240 zł na macOS).

Apple Design Awardsa

Apple Design Awards — gry

Sadownicy wyróżnili także aplikacje typowo rozrywkowe, czyli gry. Co ciekawe nie są to rozbudowane produkcje z otwartym światem a proste gierki. Ich siła tkwi w przyjemnym dla oka interfejsie.

 • Blackbox — prosta gra logiczna wykorzystująca gesty.
 • Mushroom 11 — planszówka, która co prawda nie trafia w mój gust, ale prezentuje wysoki poziom.
 • Old Man’s Journey — jest to wzruszająca (na tyle na, ile może być gra) przygodówka, którą polecam wszystkim. Cena nie jest wygórowana, tym bardziej warto.
 • Severed — kolejna produkcja logiczna, tym razem utrzymujące się w mrocznym, nawet bardzo mrocznym klimacie.
 • Splitter Critters — graliście w lemingi? SC może przypaść wam do gustu.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment