time 1

Apple docenione przez TIME

iPhone, Macintosh, IBM czy kalkulator – który gadżet był najważniejszy w historii świata?

time 1

Magazyn TIME postanowił zrobić ciekawą listę rzeczy, które według nich wpłynęły znacząco na rozwój technologicznego świata. Warto zaznaczyć, że wśród wymienionych przedmiotów nie znajdziemy tych najlepszych, a przynajmniej nie zawsze. Redaktorom chodziło raczej o pokazanie urządzeń, które wywarły największy wpływ na rozwój, a także na to, jak postrzegany jest świat technologii.

Zanim przejdziemy do pierwszego miejsca, warto zobaczyć, co zamyka listę. Na ostatnim miejscu znalazł się projekt, którym zachwycał się cały świat, a który do tej pory nie pojawił się oficjalnie na rynku. Mowa oczywiście o Google Glass. Okulary miały być przyszłością oraz czymś co zmieni postrzeganie świata. Wearable nowej generacji nie wypaliło, co nie oznacza, że wujek Google nie będzie dalej próbował. Podejrzewamy jednak, że projekt prędzej czy później wyląduje w koszu, bo płacenie kilku tysięcy dolarów, by przed naszymi oczami pojawiały się powiadomienia raczej nikogo nie zainteresuje. Jednak Google Glass faktycznie zmieniło na chwilę świat wokół.

time 2

Nie mogło zabraknąć również dronów, a zaszczytne 46 miejsce należy do DJI Phantoma. Seria faktycznie należy do tych najpopularniejszych i sprawiła, że urządzenia stały się jednym z najczęściej wybieranych prezentów na Komunię. Zupełnie tak jak przed laty zegarek, rower czy discman. Na miejscu 40 pojawia się Sony D-50, który zadebiutował w 1984 roku. Przenośne urządzenie do odtwarzania płyt CD było przez chwilę marzeniem każdego nastolatka i wyparło popularnego walkmana. Na chwilę.

Na 37 pozycji znalazł się pierwszy prawdziwy telefon przenośny czyli Motorola Dynatac 8000x i choć dziś wygląda jak cegła, przed laty robił ogromne wrażenie. Zrewolucjonizował też świat, który w dniu dzisiejszych praktycznie bez komórek by nie istniał. Dziwi trochę miejsce 34, a raczej to, że tak nisko postanowiono umieścić kultową Nokię 3210. Telefon do dziś uznawany za niezniszczalny sprawił, że każdy marzył o modelu z „kolorowym” wyświetlaczem. To bezapelacyjnie najpopularniejszy i najważniejszy model producenta. Miejsca 32 oraz 31 nalezą do konsol i są to odpowiednio Wii od Nintendo oraz Sony PlayStation.

time 3

Największym zwycięzcą rankingu jest Apple. Miejsce 38 to iBook, a 25 iPad. I choć tablet Apple nie był tym pierwszym to właśnie on przyczynił się do szału, który opanował cały świat. Steve Jobs potrafił sprzedać niemal wszystko, a iPad był tego doskonałym przykładem. Gadżet, który wydaje się czymś oczywistym znalazł się na miejscu 11. Mowa o przenośnym kalkulatorze Casio, który w dniu dzisiejszym kosztowałby ponad 2 tysiące dolarów. Pierwsza dziesiąta otwierana jest przez wibratoropodobny Magic Wand, czyli dziwaczny przedmiot do masażu. Potem znowu mamy Apple, ale tym razem z iPodem. To jego białe słuchawki stały się synonimem nowoczesności oraz klasy, a sprzęt pragnął mieć każdy. Dalej mamy aparat od Kodaka, radio tranzystorowe, fonograf i komputer IBM (5150). Nie mogło zabraknąć Walkmana, który dostał zaszczytne 4 miejsce.

Pierwszą trójkę otwiera, a jakże, Apple. Macintosh zmienił postrzeganie komputera osobistego oraz sprawił, że do urządzeń tego typu zaczęto podchodzić zupełnie inaczej. Stały się dostępne dla każdego, proste i intuicyjne w obsłudze, a na dodatek ładnie wyglądały. Drugie miejsce to Sony Trinitron, czyli kolorowy telewizor. Gadżet bez którego trudno dziś sobie wyobrazić jakiekolwiek mieszkanie.

time 4

Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło dla iPhone’a. Smartfona, który absolutnie zmienił postrzeganie słuchawek. Stał się tzw. must have dla każdego rządnego nowinek technologicznych. I choć można mówić, że są o wiele lepsze smartfony, iPhone to dziś marka, której nie da się ignorować.

Źródło: Time
Fot: jw.

_________________________________________
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...