Apple i Google wirtualnymi operatorami komórkowymi!

Google niedawno już wystartował w Stanach Zjednoczonych ze swoim Project Fi, dzięki czemu stał się już wirtualnym operatorem komórkowym na tamtejszym rynku. Teraz do podobnego rozwiązania, ale na dużo szerszą skalę zakrojonego, przymierza się Apple.

Usługa firmy z Mountain View na razie nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością, Project Fi nie działa w oparciu o własną infrastrukturę, tylko korzysta z już dostępnej, należącej do innych operatorów (jest to dość powszechne rozwiązanie, jakie obecnie wybierają nowi gracze dopiero wchodzący na rynek, pozwala bowiem ono na znaczną redukcję kosztów i związanego z nim ryzyka, w przypadku, gdy przedsięwzięcie po paru latach zostaje uznane za sukces, taka nowa firma często inwestuje w rozbudowę własnej infrastruktury, rzadziej: korzysta z dotychczasowego modelu rozwiązania). Trudno obecnie wyrokować, czy śmiałe zagranie Google zakończy się następnym sukcesem tej firmy i kolejnym zdobytym rynkiem, na którym stanie się ona poważnym graczem. Na pewno znaczącą przewagę daje jej dotychczasowa już obecność w branży telefonicznej, umożliwia jej to łączenie pewnych rozwiązań, oferowanie klientom kompleksowych pakietów itp.

Jeszcze lepsze perspektywy zdaje się mieć Apple. Oczywiście ze względu na ogromny atut, którego zazdroszczą jej, niezależnie od pola działalności, wszyscy konkurenci – olbrzymią popularność jej marki. Dla wielu ludzi posiadanie produktów z nadgryzionym jabłkiem w logo jest częścią image’u, stylu bycia, dlatego tak często korporacja z Cupertino może sobie pozwolić na wyższe ceny swych produktów i usług niż konkurencja, a i tak „schodzą niczym świeże bułeczki”. Apple ma zakusy nie tylko na rynek amerykański, ale i europejski. Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów i trudno powiedzieć, w jakich krajach naszego kontynentu zamierza wcielić się w rolę operatora telefonii. Zapewne chodzi o państwa Unii Europejskiej (to największe i najintratniejsze rynki), ale trudno powiedzieć, czy tylko strefy euro (plus pewnie Wielka Brytania), czy także kraje z tzw. Nowej Unii, w tym także Polskę.

Źródło : Bussiness Insider.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...