AppleSmartBatteryCase750x300

Apple kopiuje i w dodatku robi to źle – dowodem nowy „Smart Battery Case”

Większość oficjalnych akcesoriów do produktów z logiem nadgryzionego jabłka można uznać za świetnie zaprojektowane, użyteczne, a co ważne – oryginalne. Niestety, nie można powiedzieć tego o najnowszym etui do iPhonów, które jest jednocześnie przenośnym bankiem energii. Czym SBC zasłużyło sobie na moją krytykę?

AppleSmartBatteryCase750x300

Powodów jest kilka. Pierwszym jest wygląd. Pamiętacie Fiata Multiplę i krążące o tymże aucie żarty? Podejrzewam, że podobny wesoły „hejt” czeka Smart Battery Case od Apple. Cóż, akcesorium jest po prostu brzydkie, a co gorsze przypomina wspomniany wcześniej samochód. Takie połączenie nie pasuje zupełnie do produktów wysokiej jakości, do jakich przyzwyczaiło nas Apple.

Wygląd wyglądem – etui ma za zadanie zabezpieczyć przed uszkodzeniami nasze smartfony i tutaj gadżet sprawdzi się doskonale. Nie zapominajmy jednak, iż jest on również power-bankiem, który według producenta pozwoli na dodatkowe 25 h rozmowy lub nawet 18 h przeglądania sieci z wykorzystaniem LTE. Problem w tym, że ja firmie zwyczajnie nie wierzę. Jak 1877 mAh poradzi sobie z takim zadaniem? Znając życie – średnio.

AppleSmartBatteryCaseSSS

Tak, niewielka pojemność zastosowanego tutaj akumulatora nie wróży najlepiej tytułowemu akcesorium. Weźmy takie Mophie, czyli konkurencyjny produkt, który na rynku jest już dobre kilka lat. Tutaj mamy do czynienia z 2750 mAh ogniwem. Co ciekawe, produkt jest tańszy od akcesorium Apple. Tak, Smart Battery Case kosztuje 99$, czyli około 479 zł. Sporo jak na produkt, który jest kopią – tak KOPIĄ Mophie.

Jestem przekonany, iż etui znajdzie swoich zwolenników, jednak dla mnie jest to tylko kolejny przykład na to, że Apple ma już niewiele wspólnego z innowacyjnością. Dobre czasy odeszły wraz z Jobsem.

Źródło: The Verge

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...