Apple Music

Apple Music za 9,99 PLN dla polskich studentów

Gigant z Cupertino postanowił obniżyć cenę Apple Music dla studentów do kwoty 9,99 PLN. Pięćdziesięcioprocentowa zniżka obowiązywała już wcześniej w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Australii, Nowej Zelandii i Danii, ale do Polski wkracza dopiero teraz. Grzech nie skorzystać.

Apple Music

Sadownicy dbają o swoich klientów, za co ci słono płacą. Co jakiś czas gigant z Cupertino luzuje nieco sztywną politykę cenową, dając użytkownikom możliwość skorzystania z usług lub produktów w obniżonej cenie. Apple Music jest tego świetnym przykładem. Program, dzięki któremu studenci mogli zakupić Music, ruszył prawie dwa lata temu. Niestety, skorzystać z niego mogły jedynie osoby uczące się zamieszkujące nieliczne. Teraz Sadownicy postanowili rozszerzyć dostępność promocji o kolejne 82 rynki.

Apple Music tańsze o połowę

Rozwiązaniem warto się zainteresować. Miesięczna opłata za indywidualny plan w usłudze wynosi 19,99 PLN, wariant rodzinny zaś 29,99 PLN. Opcja dla studentów to kwota niższa od 10 PLN. Oznacza to, że chcąc skorzystać z dostępu do bogatego repozytorium z Muzyką, użytkownik iPhone’a musi zrezygnować z jednego piwa w miesiącu. Koszt nie jest widać miażdżący, zwłaszcza że 10 PLN przeważnie nie wystarcza nawet na małą czarną w kawiarni.

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego i czy warto wybrać Apple Music zamiast konkurencyjnego Spotify. Macie do tego pełne prawo, zwłaszcza że oferty cenowe obydwu dostawców wyglądają dziś w zasadzie identycznie. Spotify Premium dla rodziny kosztuje 29,99 złotych miesięcznie, Premium Standard oznacza miesięczne zobowiązanie na poziomie 19,99 złotych (239,88, jeśli wykonamy płatność na rok z góry), Premium dla rodzin kosztuje, podobnie jak u Apple — 29,99 zł. W kwestii funkcjonalności rozwiązań trudno doszukiwać się konkretnych różnic. Te pojawiają się w samych treściach.

Spotify może pochwalić się większą niż Apple Music ofertą muzyczną. To fakt, który dla wielu, przekreśla możliwość wybrania AM. Niemniej, osoby aktywnie korzystające z ekosystemu Apple’a mają możliwość doposażenia swojego setupu w kolejną usługę. Reasumując — jeśli nie macie konkretnych preferencji co do treści dostępnych w serwisach stramingowych, obydwie oferty prezentują się podobnie. Pozostaje pytanie, dlaczego Apple zdecydowało się na rozszerzenie dostępności Apple Music dla studentów właśnie teraz.

Odpowiedź to Homepod

Gigant z Cupertino jest świeżo po premierze rynkowej swojego inteligentnego głośnika Homepod. Urządzenie to nie jest najtańsze, szczególnie jeśli zestawimy je z jego, co by nie mówić, ograniczonymi możliwościami. Jestem jednak pewny, że fani ekosystemu Apple przyjmą produkt ciepło.

Wracając do kwestii ograniczeń i związku z najnowszą ofertą Apple Music dla studentów. Podejrzewam, że rozszerzenie dostępności AM dla studentów o kolejne kraje jest ściśle powiązane z premierą rynkową inteligentnego głośnika Homepod. Co więcej, muzyczną usługą streamingową, z jaką rzeczony sprzęt może współpracować, jest, a jakże, Apple Music. Planując zakup wspomnianego urządzenia, należy wziąć to pod uwagę. Natomiast jeśli, Homepod nie jest dla was produktem atrakcyjnym wizualnie i funkcyjnie, w ofercie naszego internetowego sklepu Vipelektrogadżet znajdziecie inne, równie przydatne bezprzewodowe głośniki.

Źródło: Engadget, Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...