iPhone X

Apple na szczycie, a goni go… Xiaomi i Oppo

Mamy już połowę maja, ale dopiero co opublikowano raport, który pokazuje, które smartfony najczęściej kupowali klienci na całym świecie. Nie powinno chyba nikogo dziwić, co znalazło się na pierwszym miejscu wyników sprzedaży, ale kolejne pozycje to już coś niespodziewanego. Apple nie ma sobie równych, ale sytuacja zaczyna się zmieniać.

iPhone X

W momencie, kiedy światło dzienne ujrzał iPhone X, wieszczono, że z taką ceną Apple może mieć problemy ze sprzedażą smartfona. Przez media nawet przelała się fala newsów, które potwierdzały te przypuszczenia, ale już dawno można o nich zapomnieć. Najnowszy smartfon od giganta z Cupertino jest po prostu królem sprzedaży i nie zapowiada się na to, by cokolwiek miało to zmienić.

Apple na szczycie

Produkty Apple na szczycie list sprzedażowych nie są wydarzeniem. To powoli staje się tradycją, którą każdy kolejny model smartfona podtrzymuje. W opublikowanych przez firmę Counterpoint raportach za miesiąc marzec, widać to jak na dłoni. Można się było tego spodziewać, ale niesamowite jest to, że od premiery minęło już pół roku, a iPhone X radzi sobie dalej znakomicie. I to przecież z konkurencją, która ciągle siedzi mu na karku.

iPhone X w marcu zajął pierwszą pozycję w rozrachunku globalnym, wyciągając aż 3,5% całego rynku. Ceny urządzenia nie spadają, więc nic tylko pogratulować Apple. Szczególnie, że zajmują oni także pozycję numer dwa. To na niej uplasował się iPhone 8 Plus. Widać więc, że użytkownicy na całym świecie bardzo przychylnie patrzą nie tylko na produkty z logiem nadgryzionego jabłka, ale ogólnie na telefony z segmentu Premium.

Apple na szczycie

Kto może zagrozić Apple?

Rozkład tego, co sprzedawało się w marcu najlepiej, jest dość… zaskakujący. Po raz pierwszy na podium znalazło się bowiem Xiaomi i to nie ze swoim flagowcem, ale z Xiaomi Redmi 5A. To typowy przedstawiciel średniej półki, zarówno tej cenowej, jaki i specyfikacji. To duży sukces dla chińskiego producenta, który coraz mocniej i mocniej zaznacza swoją obecność na światowych rynkach. Teraz zdążył wyprzedzić nawet Samsunga. I co ciekawe, nie tylko jego.

Czwarte miejsce należy bowiem do innego, chińskiego producenta. To Oppo ze swoim modelem Oppo A83. Firma swój sukces może zawdzięczać głównie rynkowi Azjatyckiemu oraz Indyjskiemu, gdzie klienci z wielką chęcią sięgają po produkty od Oppo. Pamiętamy przecież, że ten model zadebiutował zaledwie w styczniu tego roku. Na piątym i szóstym miejscu znalazły się nowe modele Samsunga. Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ widocznie nie zachwyciły użytkowników tak bardzo, by wywindować sprzedaż pod niebiosa. To dalej fenomenalne miejsce (wszak mówimy o sprzedaży globalnej), ale bez fajerwerków.

Apple trudno będzie zagrozić, bo w marcu oprócz iPhone X oraz iPhone 8 Plus, na liście znalazły się także iPhone 7, iPhone 8 oraz iPhone 6. Widać więc, że gigant z Cupertino może spać spokojnie. Jego produkty zawsze znajdą nabywców i to nawet lata po premierze.

Po najnowsze smartfony oraz akcesoria do nich, zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Apple / Counterpoint

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...