Apple szykuje nowe stacjonarne komputery osobiste Mac

Tim Cook zapewnia o tym, że dla Apple dalej liczą się wydajne jednostki stacjonarne. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak to, że nowe komputery Mac zostały ujęte w przyszłorocznym planie wydawniczym firmy.

Apple

Apple

Perełką w portfolio Apple jest bez wątpienia smartfon – iPhone. Nie oznacza to jednak, że firma nie może pochwalić się innymi produktami. Przeciwnie – sadownicy posiadają w ofercie zróżnicowany sprzęt komputerowy w tym świetne notebooki – MacBook, MacBook Air oraz MacBook Pro, oraz stacje robocze, o których ostatnio jest zwyczajnie cicho…

Apple szykuje nowe komputery do pracy

Przedstawiciele firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że MacBooki Pro, choć są świetnymi jednostkami, wydajnością nie dorównują tradycyjny, choć nie tylko stacjonarkom. Dobrze, w przypadku giganta z Cupertino określenie „stacjonarka” wydaje się nie na miejscu. Rozróżniamy trzy stacje robocze Apple.

  • Mac Pro
  • Mac Mini
  • IMac

Tutaj leży pewien problem ponieważ pierwszy produkt został odświeżony w 2013 roku, drugi w 2014, a trzeci w 2015 roku. Cóż – nie ma co ukrywać, komputery zaczynają trącić myszką. Owszem, dalej są to potężne jednostki obliczeniowe, jednak ich atrakcyjność wizualna jest wątpliwa.

Firma zauważa problem i zamierza działać, zapewniając fanów marki, iż typowe komputery dalej należą do sprzętu, na których firma będzie się skupiać. Możemy przez to rozumieć, iż przyszły rok przyniesie kilka ciekawych premier sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka. Czy jednak będą to dalej trzy kategorie sprzętowe?

Tego nie jestem pewny, gdyż rynek komputerów osobistych zmienia się niezwykle dynamicznie. Widać to szczególnie po działaniach Microsftu, który zaskoczył wszystkich premierą Surface Studio. Czyżby Apple szykowało odpowiedź na ten jakże interesujący wariant komu tera AiO? W mojej ocenie jest to więcej niż pewne. Walka trwa – firma z Redmond stara się zyskać miano producenta urządzeń Premium i Apple nie powinno tychże starań lekceważyć. Historia wielokrotnie pokazywała, jak kończy się niedocenianie konkurencji.

Kiedy? Sprzęt najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany w połowie przyszłego roku, w okolicach czerwca. Jestem przekonany, że do tego czasu w sieci pojawią się przecieki sugerujące z czym tak właściwie będziemy mieli do czynienia.

Źródło: Techcrunch, Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...