Apple ochroni iPhone’y przed zgubnymi skutkami upadków

Wyobraźcie sobie taką sytuację: idziecie przez miasto, piszecie SMS-a i nagle potykacie się o wystającą płytę chodnikową, telefon wymyka Wam się z ręki i spada z trzaskiem na ziemię. Ten moment nieuwagi doprowadza do zbitego ekranu i ponad 2 tys. zł w plecy. Przerażające, prawda?

upadek

Straszne, ale prawdziwe. Pewnie wielu użytkowników smartfonów nie raz miała z czymś takim do czynienia. Marzyliście wtedy, żeby cofnąć czas lub chociaż, żeby nie spadł szybką do dołu. Otóż Apple wychodzi takim marzeniom naprzeciw i zgłasza patent, który będzie chronić iPhone’y przed zgubnymi skutkami upadków.

Informacje pochodzą ze strony amerykańskiego biura patentowego. Appleinsider, który jak nazwa wskazuje pisze tylko o produktach Apple donosi, że firma pracuje nad technologią, która będzie chronić elektroniczne urządzenia przed roztrzaskaniem na kawałki.

Zatem, jak to wszystko będzie wyglądać? W planie jest zastosowanie czujników, które będą wykrywać moment kiedy telefon będzie spadać i to jak jest ułożony względem ziemi. Wszystkie te informacje zostaną przesłane do procesora, którego zadaniem będzie podjęcie decyzji, którą stroną telefon powinien wylądować na podłodze i go obrócić tak, aby upadek był jak najmniej dotkliwy.

apple-patent 2517231b-600x374

Wydaje się nieprawdopodobne, ale jest kilka wersji tego, jak Apple ma zamiar rozwiązać tę sprawę. W planach jest folia, która rozciągnie się na powierzchni urządzenia, małe silniczki z gazem napędowym lub sztuczne zwiększenie masy telefonu. Obojętnie co to będzie, to i tak brzmi trochę nierealnie.

Cieszymy się bardzo, że w końcu ktoś pomyślał o nieogarniętych użytkownikach smartfonów, którym te ciągle wypadają z rąk, a nie umieją się przekonać do telefonów, które są przystosowane do wstrząsów i wypadków, ale wyglądają jak z poprzedniej epoki.  Z drugiej strony, pewnie będziemy musieli długo czekać na wyniki pracy, bo wszystko to o czym napisaliśmy jest dopiero w fazie pomysłu przeniesionego dopiero na papier. My i tak ten przyszłościowy plan bardzo popieramy i wspieramy duchowo inżynierów Apple.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...