Apple Pay w PayU

Apple Pay w PayU, czyli zapłacimy w końcu przez Internet

Płacenie telefonem to dalej nowość, choć taka możliwość pojawiła się już dość dawno temu. Oczywiście w Polsce z lekkim opóźnieniem, bo iPhonem w sklepach możemy zapłacić zaledwie od kilku miesięcy. I to też nie za pośrednictwem wszystkich banków. Teraz przyszła pora na płatności przez Internet, czyli Apple Pay w PayU rozszerza swoje możliwości.

Apple Pay w PayU

Jednym z banków, który ostatnio dołączył do swoich usług możliwość płacenia z wykorzystaniem Apple Pay, był PKO BP. Minął zaledwie tydzień od tego wydarzenia, a PayU dostarczyło kolejne dobre wiadomości dla użytkowników sprzętów od Apple. Tym samym pojawia się coraz więcej możliwości, które być może za kilka lat sprawią, że karty płatnicze odejdą w niepamięć. To wprawdzie dość daleko idące założenie, ale nie da się tego wykluczyć.

Apple Pay w PayU

O tym, że pojawi się Apple Pay w PayU wiadomo było już od jakiegoś czasu. Do tej pory nie było jednak pewne kiedy to nastąpi oraz jakie serwisy na początku będą objęte tą możliwością. Teraz wiemy już wszystko. Nie zapłacimy jeszcze jednak przez Internet wszędzie tam, gdzie będziemy mieli ochotę. Na to przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ale to i tak bardzo duży krok w dobrą stronę. W końcu wirtualne portfel są coraz popularniejsze, jednak od czegoś zacząć. Co więcej, PayU zdecydowało się chyba na najciekawszą z opcji i postawiło na fundacje charytatywne.

Pierwszymi serwisami pozwalającymi płacić Apple Pay w PayU są więc SięPomaga oraz RatujemyZwierzaki. O tym, że płatności tego typu są potrzebne powiedziała nawet Monika Urban, czyli prezes Fundacji Siepomaga:

Bardzo nas cieszy, że to właśnie na Siepomaga.pl, jako jednym z pierwszych serwisów w Polsce, wdrożyliśmy rozwiązanie Apple Pay. Udostępniamy naszym użytkownikom najnowsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie płatnicze, a przez to wskazujemy nowe możliwości wspierania potrzebujących. Dzięki takim partnerom, jak PayU, które umożliwiło nam integrację cyfrowego portfela od Apple, jesteśmy jedną z najnowocześniejszych platform crowdfundingowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Kilka dni temu wskaźnik wpłat na Siepomaga przekroczył rekordowe 300 mln zł.

Płatności telefonem to przyszłość

Smartfon to urządzenie, które większość z nas zawsze ma przy sobie. Większe szanse są na to, że wychodząc z domu zapomnimy dziś portfela, a nie telefonu. Może to brzmieć jak uzależnienie i w rzeczywistości trochę tak jest. Jednak smartfony stały się obecnie czymś więcej, niż tylko sprzętami służącymi do wykonywania połączeń telefonicznych. Same płatności to przecież tylko jedna z ich możliwości. Nie da się zaprzeczyć, że obecnie bez nich, ciężko byłoby nam się poruszać po nowoczesnym i pełnym technologii świecie.

PayU także o tym wie i to bardzo dobra wiadomość, że Apple Pay powoli zaczyna być wdrażane. O swoich celach wypowiedziała się także Joanna Pieńkowska-Olczak, czyli Poland Country Manager w firmie:

Wprowadzając Apple Pay do naszej oferty mieliśmy dwa cele. Z jednej strony chodziło o zapewnienie maksymalnej wygody wszystkim użytkownikom końcowym, którzy mają możliwość skorzystania z całego spektrum szybkich i bezpiecznych metod płatności, z drugiej – dostarczenie najnowocześniejszych płatności mobilnych naszym partnerom. Nie mamy wątpliwości, że płatność Apple Pay zostanie bardzo dobrze przyjęta przez konsumentów w Polsce.

Liczymy, że to dopiero początek i w przyszłości coraz więcej serwisów będzie oferowało tego typu usługi.

Smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: PayU / Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...