applepay 750x300 1

Apple Pay wystartowało w Chinach

Apple Pay nie jest jeszcze tak rozpowszechnione, żeby każdy, kto posiada iPhone’a, mógł używać tej metody płatności. W Polsce jest już ona dostępna od dłuższego czasu, choć korzystanie z niej jest czasami uciążliwe. Teraz usługa debiutuje w Chinach.

applepay 750x300 1

Chiny to ogromny rynek, którego nie da się ignorować. Jednocześnie jest to miejsce, gdzie konkurencja jest na tyle silna, że trudno się tam przebić z jakimkolwiek nowym rozwiązaniem. Wprawdzie Apple nie forsuje czegoś zupełnie nowatorskiego, ale ma dużo do nadrobienia. Głównymi przeciwnikami giganta z Cupertino będą AliPay oraz Tencent WeChat Payment.

O tym, że Apple wprowadza swoja usługę w Chinach, poinformował Tim Cook na portalu Weibo. Do swojej wypowiedzi dodał zdanie: „Nie mogę się już doczekać, aż zobaczycie jak łatwe w używaniu jest Apple Pay”. Jest w tym trochę prawdy, szczególnie gdy zależy nam na mobilności. Wychodzenie z domu tylko z telefonem w kieszeni, by zrobić małe zakupy, zdarzyło się chyba każdemu. Teoretycznie płatność za pomocą smartfona rozwiązuje ten problem.

http://www.youtube.com/watch?v=ez-2M3C_4wU

Niestety nie wszystkie terminale, które zobaczymy w sklepach, będą miały możliwość obsługi Apple Pay. Jednak sam fakt, że Apple zdecydowało się na kolejny rynek świadczy o tym, że firma poważnie myśli o coraz większej ekspansji w tamtejszych rejonach. Ostatnio w Azji producent nie radził sobie już tak fenomenalnie jak kiedyś, a nowa usługa ma przekonać klientów, by ci jednak zainwestowali w iPhone’a.

Wprawdzie Chińczycy uwielbiają nowości, a do premiery iPhone’a 7 zostało jeszcze sporo czasu, to Apple wyraźnie nie planuje odpuszczać. Usługa wprowadzona w Chinach powstała we współpracy z UnionPay, jednym z największych banków w kraju. Czy to jednak wystarczy, by Chińczycy przekonali się do rozwiązania Apple? Wątpimy.

Źródło: BBC
Fot: Apple

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...