Apple

Apple i sprzedaż produktów po kosztach? To dzieje się naprawdę

John Gruber powołując się w Daring Fireball na zaufane źródła wewnątrz Apple, twierdzi, że firma sprzedaje po kosztach co najmniej dwa swoje produktu. Rzeczony jegomość zaznacza dodatkowo, że sadownicy tak naprawdę nie przesadzają z wysokością cen. Wbrew pozorom w wypowiedzi publicysty jest sporo sensu.

Apple

fot. Apple

Gigant z Cupertino to firma, która sprzedaję miliony urządzeń z segmentu elektroniki użytkowej. W portfolio znajdziemy smartfony, komputery, tablety, przystawki telewizyjne, głośniki oraz akcesoria. Nie wspominam tutaj nawet o usługach, w przypadku których Apple radzi sobie lepiej niż dobrze. Mimo że globalna sprzedaż sprzętu z logo nadgryzionego jabłka jest powodem do dumy Tima Cooka, nie każdy produkt generuje przychody.

Apple TV i HomePod to finansowa porażka

Jest to co prawda jedynie doniesienie, ale patrząc na dorobek Johna Grubera, śmiem twierdzić, iż ten nie serwowałby nam w swoim programie bzdur. Podcaster, powołując się na własne, zaufane źródła, poinformował o tym, że Apple nie zarabia na sprzedaży przystawki telewizyjnej oraz inteligentnego głośnika. O ile w pierwszym przypadku mówimy o lekkiej „dopłacie” do biznesu, o tyle HomePod może być istną porażką. Tutaj mamy do czynienia z regularną stratą na każdym sprzedanym egzemplarzu.

Czy Tim Cook powinien ustąpić ze stanowiska CEO Apple?

iPhone’y, tablety iPad oraz komputery z rodziny Mac skutecznie poprawiają statystyki, dlatego też firma może pozwolić sobie na trzymanie niezarabiających na siebie produktów. Po co miałaby to robić? Choćby z uwagi na aspiracje do bytności na większej liczbie segmentów sprzedaży sprzętu komputerowego. Ma to sporo sensu.

Urządzenia Apple nie są drogie — twierdzi Gruber

Według prowadzącego Daring Fireball sprzęt z logo nadgryzionego jabłka na obudowie nie jest wyceniony wyżej niż powinien. Urządzenia są po prostu zbyt dobre, co powoduje, że do ich produkcji używa się technologii oraz materiałów, które większość uzna za kosztowne. To powoduje, że ceny iPhone’ów utrzymują się na dość wysokim, w mniemaniu konsumentów, poziomie. Zgodzicie się ze zdaniem Grubera?

Urządzenia, również te od Apple dostaniecie w naszym sklepie internetowym Vipelektrogadzet.

Źródło: Macrumors

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....