You are here
Apple Watch 5 z tytanową oraz ceramiczną obudową mobile News 

Apple Watch 5 z tytanową oraz ceramiczną obudową

Wcześniejsze informacje przekazane przez analityka Ming-Chi Kuo znalazły potwierdzenie w najnowszej becie oprogramowania watchOS 6. Wiem już niemal na pewno, że Apple Watch 5 pojawi się w nowych wersjach z ceramiczną oraz tytanową obudową. Luksus czy konieczność w tej klasie cenowej?

Apple Watch 5
fot. MacRumors

Apple Watch 4, czyli ostatni smart-zegarek ze stajni giganta z Cupertino wprowadził do urządzenia zmiany konstrukcyjne. Może to oznaczać, że w Apple Watch 5będzie w tej kwestii oszczędny. Mówi się o tym, że projektanci skupią się na kwestiach software’owych związanych ze zdrowiem oraz aktywnością fizyczną. Nie oznacza to absolutnie tego, że Sadownicy nie uraczą nas żadnymi nowościami w kwestii stylistyczno-użytkowej. Beta oprogramowania watchOS 6 zdradza istotne szczegóły.

Apple Watch 5 w ceramice i tytanie

Do rzeczy. We wspomnianej wersji rozwojowej watchOS znalazły się grafiki, które sugerują, iż Apple Watch 5 zadebiutuje w opcji z ceramiczną oraz tytanową kopertą. Wszystko wskazuje na to, że rodzaj zastosowanego materiału odnosi się zarówno do opcji 44 mm, jak i 40 mm. O ile ceramika była wcześniej stosowana w Apple Watch 2 oraz 3, o tyle tytan stanowi absolutną nowość w zegarkach Apple.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że nie mamy pewności, czy tytan i ceramika będą stanowiły dodatkowe warianty. Możliwe, że Apple zdecyduje się zastąpić materiałami obecnie stosowane rozwiązania. Sądzę, że ekipa Tima Cooka bez większych przeszkód może sobie na to pozwolić. Apple Watch jest szalenie popularnym sprzętem. Ba, w zasadzie w swojej klasie nie ma sobie równych, a to oznacza duże pole do eksperymentów. Nawet w przypadku niepowodzenia, ciężko będzie zrazić do siebie klientów.

Z kolei bazując na wcześniejszych przewidywaniach Ming-Chi Kuo znanego ze sprawdzalności analiz, nowe Apple Watche otrzymają ekrany OLED wyprodukowane przez Japan Display. Szczegóły poznamy już 10 września, bo to właśnie najprawdopodobniej tego dnia Apple pokaże nowe iPhone’y na rok 2019.

Szukacie inteligentnych zegarków? Koniecznie sprawdźcie TEN adres.

Źródło: MacRumors

Related posts

Leave a Comment