You are here
Apple wraca na do Las Vegas — gigant pojawi się na CES 2020 artykuły News 

Apple wraca na do Las Vegas — gigant pojawi się na CES 2020

Ostatni raz Apple gościło w Las Vegas przy okazji Targów CES (Consumer Electronics Show) w 1992 roku. Po przeszło 20 latach firma znowu zamierza pojawić się na wydarzeniu. Jak zaznaczy swoją obecność? Nie, nie chodzi o premiery sprzętowe, ani nowe usługi.

Apple
fot. Pxhere

Apple organizuje premiery i przeróżne obwieszczenia w ramach organizowanych przez siebie eventów. Od lat próżno wyglądać giganta z Cupertino na „zbiorowych” konferencjach, co jest w pełni zrozumiałe. Firma chce pozycjonować się na markę premium i to w pewnym stopniu się jej udaje. Cóż więc Apple miałoby robić na CES 2020? W grę wchodzą kwestię prywatności użytkowników.

CES 2020: Apple, Facebook, Google i Federalna Komisja Handlu, czyli rozmowy o prywatności

Podczas nadchodzących targów CES w Las Vegas odbędzie się spotkanie przedstawicieli gigantów branży oraz komisarza Federalnej Komisji Handlu (USA). Tematem zgromadzenia transmitowanego online na oficjalnej stronie organizatora targów CES będzie prywatność użytkowników i kwestie je regulujące. W rozmowach wezmą udział:

  • Erin Egan – Facebook
  • Jane Horvath – Apple
  • Susan Shook – The Procter & Gamble Company
  • Rebecca Slaughter – komisarz: Federalnej Komisji Handlu

Debata może pomóc w dostosowaniu prawa i regulacji związanych z prywatności danych użytkowników. Któż, jak nie giganci branży mają wpływ na rzeczone kwestie? Przyznam, że tego typu rozmowy są dla mnie znacznie ciekawsze od standardowych premier sprzętowych czy nowych usług. Może się bowiem okazać, że wymiana zdań doprowadzi do całkiem nowych przedsięwzięć. Na to liczę.

Źródło: 9to5MacBloomberg

Related posts

Leave a Comment