applegoogle

Apple wypuszcza nowe produkty, a Google walczy o jego klientów

Apple Watch był produktem bardzo wyczekiwanym przez fanów marki i z każdym dniem wzbudzał coraz większe zainteresowanie. Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż smartwatchów od Apple. Google jednak nie chce dać za wygraną i szykuje coś dla użytkowników iOS.

applegoogle
Google chce pozwolić użytkownikom iPhone’ów na korzystanie ze sprzętu Android Wear. Projekt jest podobno w dość zaawansowanym stadium. Na chwilę obecną działają   powiadomienia, Google Now oraz komendy głosowe. Do zakończenia prac nad aplikacją ta lista ma się zwiększyć, między innymi o funkcję odpisywania na maile. Grupa zapaleńców opracowała już sposób połączenia zegarków z Androidem i urządzeń z platformą iOS, ale nie jest to oficjalny program. Apple dzisiaj rozpoczęło przedsprzedaż Apple Watcha, który rozszedł się lepiej niż świeże bułeczki, mimo wysokiej ceny. Cały asortyment został wyprzedany. Zamawiając zegarek teraz, przyjdzie nam poczekać od kilku tygodni, nawet do kilku miesięcy. Sama procedura zakupu jest, delikatnie mówiąc, skomplikowana. W Apple Store można jedynie obejrzeć i przymierzyć, później trzeba wrócić do domu i zamówić go online.

macbook p
Na domiar tego wszystkiego do sprzedaży trafił dzisiaj nowy MacBook. Jego ceny wahają się od 6299zł do 8519zł i są zależne od pamięci wewnętrznej oraz procesora. Tak więc w sklepach firmy z Cupertino jest tłoczno, a pracownicy nie narzekają na brak zajęcia.

Apple zrobiło duże zamieszanie wokół swojego smartwatcha. Osobiście uważam, że jest to sztuczne napędzanie popytu na ten zegarek. Nie jest on niczym nadzwyczajnym, a cena odstrasza. Sam sposób zakupu ma tylko przyciągnąć klienta do sklepu, żeby wcisnąć mu jeszcze nowego MacBooka, paranoja. Google bardzo mądrze, tworząc aplikację na iOS do urządzeń z Android Wear, chce zachęcić choć cześć fanów sprzętu z logiem w kształcie nagryzionego jabłka. Pamiętajmy, że w Apple Store wszystkie aplikacje, które mają w nazwie słowo „Android” są blokowane, więc ciekawe jak poradzi sobie z tym producent oprogramowania z Mountain View.

źródło: theverge, apple

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...