Archos Hello

Archos Hello, czyli głośnik z Google Assistant rodem z Francji

To, że Asystent Google trafi na szereg urządzeń producentów elektroniki użytkowej, było jasne od samego początku. Nie spodziewałem się jednak tempa, w jakim francuska firma wchodzi do świata inteligentnych głośników. Archos Hello występujący w dwóch wersjach może stanowić świetną alternatywę dla podobnych cenowo, ale mniej urodziwych urządzeń z tegoż segmentu.

Archos Hello

Cenię tytułowego producenta bliżej nieokreśloną sympatią. Część produktów firmy naprawdę zaskakuje. Weźmy taką hulajnogę z Androidem, o której pisałem wczoraj. Urządzenie jest prekursorem swojego segmentu, jednak Archos świetnie sprawdza się również w roli innej niż pionier. Rynek inteligentnych głośników rośnie, ale w dalszym ciągu jest na nim mnóstwo miejsca. To idealny moment na podjęcie walki o swój kawałek tortu. Właśnie to zamierzają uczynić Francuzi. I wiecie co? Ja im kibicuję.

Archos Hello zadebiutuje na MWC 2018

Barcelońskie targi Mobile World Congress 2018 ruszają już za kilka dni. To właśnie tam Archos pokaże swoje najnowsze urządzenia mające trafić do portfolio produktowego firmy. Jednym z nich, a w zasadzie dwoma są — Archos Hello 7 oraz Archos Hello 8,4.

Hello to nowa linia inteligentnych głośników, których funkcjonalność określa asystent Google Assistant. Za pomocą naszego wirtualnego pomocnika, użytkownik będzie mógł sterować systemem smart home, odtwarzać filmy, wykonywać połączenia wideo oraz słuchać muzyki. To jednak tylko skromny procent możliwości Hello. Z głośnikiem będzie można wchodzić w konwersacje, zadając mu pytania o sytuacje na drodze, wyniki meczów czy aktualną pogodę. Jeśli filmy prezentowane na 7 lub 8,4-calowym ekranie wbudowanym w urządzenie okażą się niewyraźne, obraz będzie można przesłać bezprzewodowo na telewizor lub monitor.

Archos Hello

Co w środku?

Archos Hello otrzyma czterordzeniowy procesor wspierany 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej na dane użytkownika. Nad sprawną pracą całości czuwać będzie Android 8.0 Oreo. Komunikacja z głośnikiem odbywać się będzie za pomocą czterech mikrofonów kierunkowych, wideorozmowy obsłuży zaś kamerka o rozdzielczości 5 Mpix. Warto wspomnieć również o tym, że w Archos Hello zmieszczono akumulator o pojemności 4 000 mAh, co oznacza, że będzie można z niego korzystać nawet w przypadku przerw w dostawie prądu.

Asystent domowy ARCHOS Hello zostanie zaprezentowany na targach MWC w Barcelonie w dniach 26 lutego – 1 marca, na stanowisku B60 w hali 6. Produkt pojawi się w sprzedaży latem. Cena 7-calowej wersji to 129,99 Euro, zaś 8,4-calowej 179,99 Euro.— czytamy w informacji prasowej

Ceny nie są najniższe, ale nie uważam ich za wysokie. Są adekwatne do możliwości produktu. Nie miałem okazji obejrzeć głośnika na żywo, ale ze zdjęć udostępnionych przez producenta, mogę stwierdzić, że produkt będzie atrakcyjny wizualnie. Jeśli wykonanie będzie stało na podobnym poziomie, wróże Hello sukces.

Źródło: Informacja prasowa Archos

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....