Assassin’s Creed: Rogue – Ubisoft ujawnia datę premiery wersji PC oraz minimalne wymagania sprzętowe

Przygody Shaya Cormaca po prawie czterech miesiącach od debiutu na konsolach zmierzają wreszcie na komputery osobiste. Użytkownicy blaszaków poznali także minimalne wymagania, na których odpalą „Assassin’s Creed: Rogue”.

Jeśli nie jesteście szczęśliwymi posiadaczami konsol Xbox 360, bądź PlayStation 3 i z niecierpliwością czekaliście na informację, kiedy „Assassin’s Creed: Rogue” trafi na komputery osobiste, to możecie odetchnąć z ulgą. Ubisoft poinformował, iż na wspomnianą część poczekamy jeszcze miesiąc. Dokładną datę debiutu rynkowego studio Ubisoft ustaliło na 10 marca 2015 roku.

Gra jest łącznikiem fabularnym między wydarzeniami znanymi z „Assassin’s Creed 4: Black Flag” a „Assassin’s Creed 3” co pozwoliło twórcom umieścić w produkcji doskonale znane fanom serii postaci z poprzednich odsłon „AC”, wśród których znaleźli się między innymi: Haytham Kenway i Adewale. Tym razem głównym bohaterem historii zostaje Shaw Cormac, były Asasyn, który po pewnym incydencie przechodzi na stronę Templariuszy i ściga swoich wcześniejszych towarzyszy. Fabuła gry umiejscowiona jest w drugiej połowie XVIII wieku, podczas tzw. Wojny Siedmioletniej, a akcja gry toczy się na terenach Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Osoby, które lubią kupować gry „w ciemno”, mogą na platformie Uplay składać zamówienia na pre-ordery. Za kwotę 179.90 zł oprócz podstawowej wersji otrzymamy dwa dodatki w postaci „Oblężenia Fortu de Sable” oraz „Pakietu odkrywcy” wraz z kilkoma modyfikacjami statku i nową bronią. Jeśli, to dla was za mało przewidziana jest również wersja kolekcjonerska z licznymi bonusami takimi jak: artbook, ścieżka dźwiękowa, litografie oraz dodatkowe, cyfrowe uzbrojenie. Ubisoft wykazał się odrobiną serca i do każdego przedpremierowego zamówienia dodaje za darmo jedną z wcześniejszych produkcji ze świata asasynów i templariuszy. Wybierać możemy z następujących tytułów:

 • „Assassin’s Creed”,
 • „Assassin’s Creed 2”,
 • „Assassin’s Creed: Brotherhood”,
 • „Assassin’s Creed: Revelations”,
 • „Assassin’s Creed III – Special Edition”,
 • „Assassin’s Creed: Liberation HD”,
 • „Assassin’s Creed: Freedom Cry”.

Poznaliśmy także minimalne wymagania sprzętowe, na których uruchomimy „AC: Rogue”:

 • System operacyjny: Windows 7 SP1 lub Windows 8/8.1 (tylko wersje 64-bit),

 • Procesor: Intel Core2Quad Q6600 @ 2.4 GHz lub AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHzH,

 • Pamięć operacyjna: 2 GB,

 • Dysk twardy: 11.4 GB,

 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTS 450 lub AMD Radeon HD 5670 (1024MB VRAM) lub Intel HD 4600.

Wspierane karty graficzne: NVIDIA GeForce GTS 450 albo lepsza, GeForce 500, 600, 700, 900 series, AMD Radeon HD 5670 albo lepsza, Radeon HD 6000, 7000, R7, R9 series, Intel HD 4600, HD 5200. Wersje laptopowe tych kart mogą działać, ale nie są wspierane.

Poniżej zapoznać się możecie z zapowiedzią filmową prezentowanej gry:

http://www.youtube.com/watch?v=aLfV5asfofk

Choć pomysł na zmianę stron był dość kontrowersyjny i spotkał się z niezadowoleniem wielu fanów serii sam projekt okazał się całkiem udany. Miło było poznać znane nam dobrze fakty z innej perspektywy.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...