Project Stream

Assassin’s Creed Odyssey w przeglądarce Chrome? Poznajcie Project Stream

Najnowsza inicjatywa Google to usługa Project Stream. Jest to nic innego, jak chmura, dzięki której możemy uruchomić w przeglądarce Chrome gry AAA. Działanie nowego rozwiązania będzie można przetestować na przykładzie gry Assassin’s Creed Odyssey już 5 października.

Project Stream

Streaming gier, jako taki, nie jest rozwiązaniem najnowszym. Podobne usługi działają w sieci od dawna (PlayStation Now oraz GeForce). Niemniej, jeszcze nikt nie próbował wykorzystywać w celu strumieniowania topowej produkcji za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki Project Stream będzie to możliwe.

Project Stream w przeglądarce Chrome

Wyobraźcie sobie granie w gry AAA na kilkuletnim, słabawym komputerze. Już samo to wydaje się dziwne, prawda? A co, jeśli powiem wam, że do wspomnianego zadania będziecie używali przeglądarki Google Chrome, która jest jednocześnie najbardziej zasobożernym explorerem sieci, jaki znam? Tak właśnie zapowiada się Project Stream, czyli nadchodząca usługa od giganta z Mountain View.

Jeśli Google bierze się za tak poważny projekt, jest wysoce prawdopodobne, że streaming gier (nie tylko gier) wejdzie do powszechnego użytku. Nie powiem, kusi mnie wizja takiego świata elektronicznej rozrywki. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że Project Stream nie zostanie porzucony jak wiele innych innowacji, jest związanie współpracy z gigantem growym — studiem Ubisoft. Efektem współpracy będzie udostępnienie 5 października gry Assassin’s Creed Odyssey, w którą zagramy za pośrednictwem przeglądarki Chrome. Ok, zagramy nie my, a wybrane osoby. Kto konkretnie?

Assassin’s Creed Odyssey tylko dla USA?

Wspomniany tytuł zagości w usłudze Assassin’s Creed Odyssey z pewnymi małymi ograniczeniami. Otóż na początek, w ACO zagramy jedynie w USA i to tylko pod warunkiem, że mamy skończone 17 lat oraz posiadamy w domu lub biurze łącze o prędkości minimum 25 mbps. Finalnie usługa trafi zapewne także do użytkowników innych krajów.

Nie jestem wielkim fanem gamingu, ale przyznam, że chętnie sprawdziłbym najnowszego Assassina w Full HD i 60 klatkach na sekundę odpalonego za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Źródło: Google Blog

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...