Asus ZenBook Pro 15

Asus ZenBook Pro 15 – mocarny laptop coraz bliżej

Coraz więcej laptopów, które pojawiają się w sprzedaży sprawia, że klienci stają przed naprawdę ciężkim wyborem. Teraz do tej puli należałoby dorzucić Asus ZenBook Pro 15 w nowej, mocniejszej odsłonie. Co wiemy o sprzęcie?

Asus ZenBook Pro 15

ZenBook to seria, która ma swoich oddanych fanów na całym świecie, a zapowiedziana nowa odsłona wersji Pro z pewnością to grono jeszcze powiększy. Wprawdzie nie będzie to sprzęt typowo gaimingowy, ale dla amatorów grafiki komputerowej będzie jak znalazł. Co takiego przygotował dla nas Asus?

Asus ZenBook Pro 15

Jak to zwykle w przypadku komputerów przenośnych bywa, sprzęt pojawi się w kilku konfiguracjach, a to sprawi, że niemal każdy kto zdecyduje się wybrać ZenBook Pro 15, znajdzie coś dla siebie. My w pierwszej kolejności przyjrzymy się tej najmocniejszej, bo jak mierzyć, to wysoko.

Asus ZenBook Pro 15 będzie miał procesor ósmej generacji od Intela, czyli w tym wypadku ośmiordzeniowego Core i9-89502HK, które w teorii jest aż trzykrotnie bardziej wydajny niż dwurdzeniowy. W stosunku do poprzedniej generacji, ten procesor charakteryzuje się wzrostem wydajności o 29%. Jego pracę wspomagała będzie karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 z 4 GB RAM (GDDR5), co wydaję się odpowiednim wyborem szczególnie, że użytkownikowi powinno zależeć na obrazie 4K UHD. Dopełnieniem będzie aż 16 GB RAM, które oczywiście są DDR4. By sprzęt się nie przegrzewał, zamontowano podwójny system wentylatorów oraz trzy rurki cieplne.

Ekran i design

Dla takiego sprzętu, potrzebna jest także odpowiednia oprawa. Nie dziwi więc to, że Asus ZenBook Pro 15 ma ekran wspierający 4k UHD o przekątnej 15,6’’ w 100% zgodny z profilem RGB Adobe. Dodajmy do tego, że ekran zajmuje aż 83% górnej części laptopa. Pracować na nim powinno się wyśmienicie. Ekran będzie wspierał Asus Pen, co dla grafików jest dobrą wiadomością. Reszta użytkowników raczej nie będzie posiłkowała się dodatkowym sprzętem, choć dobrze mieć taką możliwość.

Asus ZenBook Pro 15

Laptop na grafikach przedstawionych przez producenta prezentuje się obłędnie. Aluminiowe unibody już z daleka przyciąga wzrok. Grubość urządzenia to zaledwie 18,9 mm, co przy takiej ilości rzeczy, jaką udało się Asusowi upchnąć w środku, robi wrażenie. ZenBook Pro 15 ma ważyć niecałe dwa kilogramy, co przy takiej przekątnej ekranu również powinno być jednym z czynników decydujących przy zakupie. Oprócz wydajności, warto także zwrócić uwagę na baterię. Ta ma zapewnić do 14 godzin pracy na jednym ładowaniu, a technologia Fast charge sprawić, że do 60% naładujemy baterię w zaledwie 49 minut. Brzmi bardzo dobrze, ale zobaczymy jak sprawdzi się w rzeczywistości.

Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery urządzenia, ani tym bardziej jego ceny, ale patrząc na specyfikację możemy podejrzewać, że tanio nie będzie. Prawdopodobnie dowiemy się wszystkiego podczas Computex, czyli już w przyszłym miesiącu.

Laptopy oraz komputery i akcesoria znajdziecie także u nas.

Źródło: Asus

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...