zenfone2

Asus ZenFone 3 z procesorem Snapdragon?

Asus zszokował cały technologiczny świat, pakując do ZenFona 2 aż 4 GB pamięci operacyjnej. Teraz w benchmarku został dostrzeżony jego następca. Specyfikacje obu urządzeń znacznie się różnią.

zenfone2

Z008 i Z00AD to nazwy kodowe, które zapowiadały ZenFona drugiej generacji. Niedawno w benchamrku pojawiły się numery Z010DD oraz Z012D, które zapowiadają najprawdopodobniej trzecią generację smartfonów Asusa. Urządzenie oznaczone jako Z012D będzie jedną z mocniejszy odsłon słuchawki. Wyposażono je w ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości FullHD. Duże zmiany zaszły, jeśli chodzi o układ napędzający telefon. Nie mamy już do czynienia z procesorami od Intela. Tym razem Asus podjął współpracę z Qualcommem i w nowej generacji ZenFonów znajdziemy procesory Snapdragon. W tym dokładnie przypadku Snapdragona 650. Wspierać go będzie „tylko” 3 GB RAM-u. Jest to kolejna zmiana, ale raczej na minus. Przednią kamerę wyposażono w 5-megapiseklowy obiektyw. Natomiast tylny aparat posiada 12-megapikselową matrycę. W modelu Z010DD zamontowano większy bo 5,9-calowy ekran, ale o mniejszej rozdzielczość 720p. Sercem tego urządzenia będzie Snapdragon 615 wspierany przez 3 GB pamięci operacyjnej.

Specyfikacja obu słuchawek jest niepełna. Jednak w obu przypadkach widać mniejszą ilość RAM-u względem poprzedniej generacji. Szkoda, ponieważ właśnie tym poprzednia generacja zdobyła rozgłos. Ciekawa jest też zmiana firmy dostarczającej procesory, czyżby współpraca z Intelem nie układała się najlepiej? Może podczas MWC 2016 zobaczymy całą rodzinę ZnFone 3 i wtedy będziemy mogli określić, czy Asus idzie w dobrą stronę.

źródło: phonearena

 

____________________

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6485 More posts in News category
Recommended for you
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo...