ZenFoneZoom

Asus ZenFone Zoom trafia do Polski

Narzekaliśmy kiedyś, że Asus ZenFone Zoom może nie trafić do naszego kraju, ale na szczęście dużo się od tego czasu zmieniło.

ZenFoneZoom

Fotografia mobilna staje się jedną z ciekawiej rozwijających się elementów branży. Obecnie nawet budżetowe słuchawki wyposażane są w wysokiej klasy podzespoły tak, by użytkownik mógł cieszyć się z dobrej jakości zdjęć. Przyzwyczajeni do ciągłego wrzucania na media społecznościowe nowych fotografii musimy mieć pod ręką odpowiedni sprzęt. Szczególnie, gdy zależy nam na czasie.

W tym wypadku wygląda na to, że Asus stanął na wysokości zadania. Premiera smartfona odbyła się pod koniec zeszłego roku, ale dopiero teraz urządzenie trafiło na nasz rynek. Można narzekać, że minął zbyt długi okres, ale w pierwszej chwili w ogóle nie podejrzewaliśmy, że kiedykolwiek to nastąpi. Czy możemy więc mówić o docenieniu ze strony producenta? W pewnym sensie tak, bo ZenFone Zoom to naprawdę interesujący sprzęt.

ZenFoneZoom 1

Pierwsze co trzeba zrobić, gdy zobaczy się smartfona, to przełknąć jego design. Mniej więcej jedna trzecia tylnego panelu pokryta jest bowiem obudową aparatu. Z daleka przypomina on obiektyw lustrzanki, a jego właściwości są do niej nawet zbliżone. Obiektyw wyposażono w trzykrotny zoom optyczny oraz stabilizację obrazu. Sprzęt skonstruowało Hoya, specjalnie na potrzeby Asusa i trzeba przyznać, że przyłożono się do tego. Obiektyw składa się z aż 10 niezależnych elementów, które tworzą konstrukcje peryskopową. Zapewni to lepsze docieranie światła do sensorów, a finalnie przełoży się także na lepszą jakość.

Dwutonowa lampa LED pozwoli na robienie zdjęć w ciemnych pomieszczeniach, a dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu zdjęcia będą zapisywane nawet w 52 Mpix. Przy tym smartfon jest wyjątkowo cienki, bo jego grubość to zaledwie 5 mm. Metalowa obudowa typu unibody i umieszczone na niej przyciski specjalnie do obsługi aparatu robią wrażenie. Dodajmy do tego jeszcze tylny panel pokryty materiałem imitującym skórę, a otrzymujemy produkt z wyższej półki.

Jeżeli chodzi o specyfikacje w 5,5 calowym Asusie ZenFone Zoom znajdziemy czterordzeniowego Intel Atom, 4 GB RAM oraz od 64 GB ROM. Za smartfona przyjdzie nam zapłacić od 2399 złotych.

Źródło: Asus
Fot: jw.

_________________________________________
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...