Asus Zenwatch

Wiemy kiedy Asus pokaże kolejny smartwatch

Dzięki grafice, którą producent umieścił na Twitterze poznaliśmy datę premiery kolejnego inteligentnego czasomierza firmy. To jednak nie wszystko…

Asus Zenwatch

Poza samym terminem, w którym zegarek ujrzy światło dzienne, w sieci pojawił się również render prezentujący wspomniane urządzenie, oraz jego szczątkowa specyfikacja. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, warto poznać datę premiery.

31 sierpnia – właśnie wtedy Asus pokaże ZenWatch 3. Skąd pewność? To termin konferencji firmy poprzedzającej wystawę produktową na targach IFA 2016 w Berlinie. Jak nie trudno zgadnąć wśród innych urządzeń, znajdzie się również rzeczony czasomierz, o którym swoją drogą wiadomo całkiem sporo. Nie, nie mówię o pełnej konfiguracji sprzętowej, ale o kilku informacjach dających przedsmak tego, z czym będziemy mieli do czynienia. Do rzeczy:

Jeśli wierzyć plotkom, wiarygodnym, ale jednak plotkom, konstrukcja smartwatcha ma być okrągła, co akurat nie jest niczym nowym w świecie inteligentnych czasomierzy. Nie mniej jednak obłe tarcze przypadły do gustu większości userów wspomnianego sprzętu. Obudowa zostanie wykonana ze stali nierdzewnej co poniekąd gwarantuje nam wytrzymałość. Znajdziemy tutaj również trzy przyciski, lecz na chwilę obecną nie jesteśmy w posiadaniu informacji o tym, za jakie funkcje te będą odpowiadać.

Co jeszcze?

Asus Zenwatch

Z pewnością w zegarku pojawią się moduły Bluetooth 4,2, Wi-Fi b/g/n oraz obsługa szybkiego ładowania. Nie powinno zabraknąć także gwarancji wodoodporności zgodnej z normą IP67 oraz czujnika tętna. Całość będzie nadzorowana przez najnowszą odsłonę zegarkowego systemu operacyjnego Android Wear 2.0, który wprowadza do OS-u szereg udogodnień.

Owiana tajemnicą jest cena sprzętu, ale w sieci krążą plotki o tym, że zamknie się ona w kwocie 200 dolarów, co jak  na ciekawy inteligentny zegarek wydaje się propozycją atrakcyjną. Niestety, prosty przelicznik dający nam 758 zł ma się nijak do rzeczywistości, gdyż cena w Polsce z pewnością będzie odpowiednio wyższa. Wszystkiemu winne podatki i inne nieprzyjemne opłaty, jakie poniosą producenci i dostawcy sprzętu.

Tak maluje się przyszłość, ale potwierdzenie powyższego otrzymamy dopiero 31 sierpnia kiedy to Asus pokaże całemu światu swój najnowszy produkt.

Źródło: Asus (Twitter), 9to5Google

 

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...