You are here
Asystent domowy Archos Mate ze wsparciem dla Amazon Alexa artykuły News 

Asystent domowy Archos Mate ze wsparciem dla Amazon Alexa

Inteligentny głośnik z ekranem za 99 dolarów? Taki będzie Archos Mate, czyli sprytny wirtualny asystent, który pomoże zarządzań systemem smart home oraz odpowie na nurtujące nas pytania. Choć producent oficjalnie zapowiedział debiut sprzętu, na jego pojawienie się w sklepach musimy poczekać do października.

Archos Mate

Początkowo wirtualni asystenci pojawili się w smartfonach pracujących pod kontrolą systemów iOS (Siri) oraz Android (Google Now, obecnie Google Asssitant). Z czasem na rynku zaczęło przybywać wirtualnych bytów i poznaliśmy multiplatformowe rozwiązania takie jak Cortana czy Amazon Alexa. Wraz z rozwojem tejże gałęzi rynku, rozwijał się segment sprzętowy, w efekcie czego do sklepów zaczęły trafiać inteligentne głośniki ze sparciem dla asystentów. Dziś przyszła pora na kolejny krok…

Archos Mate — inteligentny głośnik z ekranem

Zgoda, nie jest to pierwszy głośnik z ekranem, który został zintegrowany z funkcją inteligentnego asystenta. Prawdą jest jednak to, że takowe urządzenia są rynkową nowością, dlatego uważam, że Archos Mate wykazał się idealnym wyczuciem chwili. Nie przedłużając, sprawdźmy, co dokładnie zaoferuje nam tytułowa konstrukcja.

Archos Mate

Głośnik pojawi się w dwóch wersjach. Pierwsza zbliżona wyglądem do tradycyjnego budzika idealnie wpisuje się w klimat sypialniany. Druga zaś sprawdzi się w każdym innym pomieszczeniu. Za sprawą kanciastej obudowy nie będziemy wstydzili się postawić urządzenia w biurze. Pierwszy ze wspomnianych modeli otrzyma 5-calowy ekran, drugi 7-calowy. Urządzenia będą pracować pod kontrolą czterordzeniowego procesora. Pojawią się tutaj również moduły Bluetooth, Wi-Fi, mikrofony, kamera o rozdzielczości 5 Mpix oraz baterię o pojemności (1 500 mAh / 3 000 mAh).

Urządzenie pojawi się na półkach sklepowych w październiku tego roku. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że jego użyteczność w języku polskim jest niewielka. Oczywiście, osoby obsługujące sprzęt w zgodnym języku, mogą za jego pomocą sterować na przykład systemem smart home.

Źródło: Archos

Related posts

Leave a Comment