You are here
[CES 2018]Autonomiczna Toyota e-Pallete dostawcą Pizzy artykuły News 

[CES 2018]Autonomiczna Toyota e-Pallete dostawcą Pizzy

Oglądaliście ostatni sezon Black Mirror? Jeśli tak, z pewnością kojarzycie autonomicznego dostawcę pizzy, który potrącił człowieka. Co, jeśli powiem wam, że wymysł twórców serialu może ziścić się w rzeczywistości. W zasadzie opisywana technologia dzieje się tu i teraz — konkretnie rzecz ujmując, Toyota e-Pallete, bo tak nazywa się auto, została zaprezentowana podczas targów CES 2018 w Las Vegas.

Toyota e-Pallete

Na wstępie warto zaznaczyć, że jest to produkt koncepcyjny i nie jest pewne, czy w przyszłości projekt zostanie zrealizowany przy zachowaniu aktualnych założeń. Warto jednak traktować pomysł poważnie, zwłaszcza że zainteresował się nim sam Uber. Toyota pokazała aż trzy wersje wielkościowe autonomicznego pojazdu, ale każda z nich mogłaby teoretycznie służyć podobnym celom. Jakim dokładnie?

Wszechstronna Toyota e-Pallete

Co ciekawe, w kwestii autonomicznego pojazdu Toyota e-Pallete koncern współpracuje z siecią restauracji Pizza Hut. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak to, że niebawem możemy doczekać się pojazdów dostarczających jedzenie, które nie będą potrzebować do “działania” kierowcy. Wizja nieco przerażająca, przynajmniej dla osoby, która jest świeżo po obejrzeniu Black Mirror.

We are focused on technology-based solutions that enable our team members and drivers to deliver even better customer experiences — Pizza Hut US Artie Starrs.

With Toyota, we are excited to be partnering with an undisputed leader in human mobility with a reputation for innovation, reliability and efficiency, as we define the pizza delivery experience of the future. — czytamy na Businessinsider.

Spokojnie, Toyota e-Pallete nie musi służyć jedynie jako dostawca jedzenia na telefon. Dzięki niskiej podłodze i otwartej przestrzeni wewnętrznej auto może pełnić role autonomicznego środka transportu publicznego. Dodam, ekologicznego, gdyż e-Pallete jest pojazdem zasilanym energią elektryczną. Ostateczna decyzja co do zastosowania auta należeć będzie do nabywcy, który dostosuje Toyota e-Pallete do swoich potrzeb.

Przyszłość

Branża motoryzacyjna coraz śmielej podchodzi o innowacji technologicznych w zakresie SI, autonomicznych systemów prowadzenia oraz elektrycznego zasilania. Można powiedzieć, że dziś obserwujemy pewnego rodzaju rewolucję, której skutki odczujemy za kilka, maksymalnie kilkanaście lat.

Źródło: Business Insider, Twitter (@pizzahut)

Related posts

Leave a Comment