You are here
Autonomiczne gogle Daydream od Lenovo? Właśnie na to czekał rynek artykuły News 

Autonomiczne gogle Daydream od Lenovo? Właśnie na to czekał rynek

Gogle Daydream wymagają dziś do działania kompatybilnego smartfona. To niebawem się skończy, gdyż Google we współpracy z Lenovo (i innymi) pracują nad autonomiczną wersją tegoż sprzętu, która obsłuży technologię WorldSense.

gogle daydream

O możliwości wprowadzenia na rynek tego typu urządzenia mówiło się już od dobrych kilku miesięcy. Ostatnio plotki nasiliły się, przez co jasne stało się to, że premiera autonomicznych gogli Daydream zbliża się wielkimi krokami. Dziś już oficjalnie wiemy, że nad takowymi pracują Lenovo oraz Google, a co istotne — na prezentację produktu nie powinniśmy czekać zbyt długo. To świetna wiadomość, zwłaszcza że powstanie autonomicznych gogli VR wiąże się z rozwojem technologii WorldSense.

Gogle Daydream z WorldSense

Z oficjalnego komunikatu prasowego Lenovo dowiadujemy się, że firma pracuje z Google nad nowymi goglami, które nie wymagają do działania zewnętrznego urządzenia w postaci kompatybilnego smartfona. Do gry dołącza również HTC, ale skupmy się na pierwszym ze wspomnianych producentów…

Gogle Daydream od Lenovo zostaną wyposażone w szereg sensorów, które wykryją nasze “naturalne” ruchy i przeniosą je do rzeczywistości wirtualnej. Brzmi to świetnie i jak możemy zaobserwować na dołączonym do materiału filmie, tak też działa. Nawyki i umiejętności nabyte w “VR” mogą pomóc w codziennym realnym życiu, co wpłynąć pozytywnie na rozwój dzieci, choć nie tylko. Jakby nie patrzeć jest to technologia przyszłości, która pokazuje, w jakim kierunku zmierza branża. WorldSense to bez wątpienia esencja wirtualnej rzeczywistości.

Co z wydajnością?

Jak wspomniałem już wyżej, gogle Daydream Lenovo będą wyposażone w specjalne czujniki, a więc nie będzie potrzeby wykorzystywania do celów “pomiarowych” dołączonego do zestawu smartfona. Podobnie przedstawia się kwestia mocy, jaka potrzebna jest do obsługi VR. Odpowiednie komponenty w postaci wydajnego procesora, odpowiedniej liczby kości RAM oraz przestrzeni na dane zostaną umieszczone bezpośrednio w obudowie. To zagwarantuje pełną autonomiczność gadżetu, który nie będzie wymagał już zewnętrzych urządzeń. Zastanawia mnie jedynie, czy nie wpłynie to niekorzystnie na wagę urządzenia, wszak “technologia waży”, ale spokojnie — sprzęt nie powinien być cięższy od dużego smartfona.

Kiedy?

Choć prace nad rzeczonym headsetem zostały potwierdzone przez samo Lenovo, o urządzeniu nie wiemy prawie nic. Nie znamy jego specyfikacji technicznej, przewidywanej ceny ani przybliżonej daty premiery. Jedyną podpowiedzią jest tutaj grafika poglądowa, która może sugerować, jak wizualnie będą prezentowały się gogle.

Źródło: Informacja prasowa

Related posts

Leave a Comment