batt

Battlefield 1 czyli dobra zmiana

FPS przeżywają ostatnio swoisty rozkwit, ale nie każdemu podoba się strona w którą podążają największe produkcje. Battlefield postanowił to zmienić.

batt

Dice naigrywało się ostatnio z trailera „Call of Duty: Infinity Warfare” zarzucając developerom, że ich produkcja wygląda identycznie jak poprzednie, powtarza ciągle te same schematy, a dodatkowo jest po prostu przestarzała. I tym słowom trudno nie przyznać racji. Zapowiedź nowego Cod’a wywoła małą falę nienawiści skierowaną bezpośrednio w Activision. Fakt umieszczenia akcji gry w przyszłości nie był niczym nowym, ale wydaje się po prostu, że gracze tęsknią do pola walki bardziej… przyziemnego.

Wczorajsza prezentacja Dice i Electronic Arts miała być wyjątkowa i taka właśnie była. Kilkusekundowy teaser, który pokazano na dzień przed konferencją rozbudził tylko oczekiwania. Wprawdzie oprócz twarzy żołnierza nic więcej nie pokazano, to i tak zrodziły się spekulacje. Niektórzy widzieli w odbiciu jego oczu kształt Zeppelina, co miało oznaczać, że twórcy zrezygnowali ze współczesnych czasów, a akcję gdy przenieśli w przeszłość. Na kilka godzin przed wydarzeniem nastąpił wyciek i można było w pełni zobaczyć stand, który miał stanąć na scenie. Widać na nim było żołnierza z okresu Pierwszej Wojny Światowej.

http://www.youtube.com/watch?v=c7nRTF2SowQ

I to właśnie w tym okresie została umiejscowiona akcja najnowszego FPP od Dice. „Battlefield 1” nawet nazwą nawiązuje do tego, że cofnięto się do czasów, które w grach nie były jeszcze tak często wykorzystywane. Można nawet powiedzieć, że w wysokobudżetowych produkcjach FPP omijano to pole bitwy szerokim łukiem. Nie ma w tym nic dziwnego. Gracze potrzebują jak najwięcej emocji, a wydawać się może, że walki toczone w tamtym okresie nie będą tak emocjonujące, jak np. współczesne konflikty.

Zwiastun zapowiada jednak coś zupełnie innego. Krótki, bo trwający zaledwie półtorej minuty trailer, pokazuje ogrom atrakcji, które czekają na graczy. Podniebne walki w dwupłatowcach, okopy, ostrzeliwanie z ciężkiej artylerii czy… konie. Wydaje się także, że w tej części dużo większe znaczenie może mieć broń biała. Zwiastun prezentuje się rewelacyjnie, choć bardzo mało w nim prawdziwej rozgrywki. Na pierwsze gameplaye przyjdzie nam jeszcze poczekać. Premiera nastąpi bowiem dopiero 21 października.

Źródło: Dice
Fot: jw.

_________________________________________
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...