Baw się z pupilem gdziekolwiek jesteś

Zastanawiałeś się kiedyś, co robi Twój zwierzak podczas Twojej nieobecności w domu? A może chciałbyś mieć możliwość zabawy ze swoim pupilem, kiedy z jakichś przyczyn nie możesz przez długi czas z nim przebywać? W XXI wieku jest to możliwe.

Kampanie crowdfundingowe coraz bardziej zaskakują, a to wszystko za sprawą projektów, które można wspierać za pośrednictwem różnych portali. Pojawiające się na nich kampanie są coraz bardziej innowacyjne i przyjazne zwykłemu człowiekowi, który w dzisiejszych, zabieganych czasach ma coraz mniej czasu dla siebie i swoich bliskich. Doskonale to rozumiem, bo łączę pracę zarobkową z pisaniem doktoratu i są momenty, kiedy muszę zaszyć się w innym kraju w bibliotece, by pozyskać materiały do dalszych badań. Tym bardziej ucieszył mnie fakt, że na Indiegogo pojawił się projekt dedykowany miłośnikom zwierząt.

PlayDate, bo tak nazywa się projekt, to piłka z zamontowaną w środku kamerą, a za pomysłem tym stoi Kevin Li. Pomyślicie pewnie „no dobrze, ale co jest w niej takiego szczególnego, że postanowiłam ją opisać?”. Czy jeśli napiszę, że będziecie się nią mogli bawić z ukochanym zwierzakiem nawet wtedy, kiedy nie będzie Was w domu, zrozumiecie mnie? Dobra, dobra, ale co mi po zabawie z psem czy kotem, kiedy nie przebywam w domu i nie mogę oglądać jego radości? I tutaj właśnie dochodzimy do kluczowego punktu – nie dość, że od teraz zabawa z pupilem jest możliwa, gdy nie ma Was przy nim, to umieszczona w urządzeniu kamera będzie dokumentowała zachowanie zwierzęcia w czasie rzeczywistym. Od teraz będziecie mogli oglądać pyszczek zwierzaka na Waszym urządzeniu mobilnym, gdziekolwiek tylko będziecie.

http://www.youtube.com/watch?v=Bp-wCtHVtTY

Jak działa PlayDate? Na smartfon lub tablet z systemem Android lub iOS ściągacie aplikację, która pozwala Wam na kontrolę piłki, kiedy tylko macie dostęp do Internetu. Na ekranie urządzenia przenośnego znajduje się touchpad, za pomocą którego sterujecie piłką, przycisk uruchamiający piszczałkę, a także butony, które pozwolą na zrobienie zdjęcia czy nagranie filmiku z zabawy zwierzaka. Na ekranie urządzenia mobilnego przez cały czas widzimy bawiącego się pupila.

PlayDate wykonano z bardzo wytrzymałych materiałów, które pozwolą na długo cieszyć się zabawko-urządzeniem. Wbudowana w nie kamera ma stabilizację obrazu, dzięki której bardzo wyraźnie zobaczymy pupila na ekranie naszych urządzeń. W PlayDate zamontowano również mikrofon, co pozwala nam na podsłuchiwanie odgłosów wydawanych przez zwierzaka. Możemy też z nim rozmawiać.

Chociaż w dzisiejszych czasach urządzenie mobilne ma prawie każdy, to może zdarzyć się, że z jakichkolwiek przyczyn nie będziemy mogli z niego skorzystać. Nic straconego, bo twórcy PlayDate mają stronę internetową, dzięki której po zalogowaniu się będziemy mogli dalej bawić się z psem czy kotem.

Nie wiem jak Wy, ale ja zakochałam się w pomyśle Kevina Li. Jak podaje twórca – wszystko zaczęło się, kiedy adoptował Hulka będącego miksem rhodesiana ridgebacka z labradorem. Od tego momentu postanowił uczynić świat bardziej przyjaznym dla zwierząt. Pomyślano również o wersji PlayDate dla kotów, do której dodano… wstążeczkę. Tak, nie muszę chyba pisać jak bardzo te zwierzęta uwielbiają wszystko to, co mogą chwycić swoimi pazurkami.

Testy urządzenia odbędą się w październiku 2016 roku, zaś do osób, które wsparły projekt, PlayDate trafi w grudniu 2016 roku. Będzie dostępne w 2 rozmiarach. Trzeba przyznać, że będzie to idealny prezent gwiazdkowy zarówno dla pupili, jak i dla ich właścicieli. 

 

Źródło informacji: Indiegogo

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...