r7 750x300 1

Bez ramek? Chińczycy znowu zaskakują

Jeżeli zastanawialiście się, jak daleko można się posunąć w ulepszaniu smartfonów to możemy was uspokoić. Zanim granice zostaną przekroczone, minie jeszcze trochę czasu. W innowacjach przodują Chińczycy. Najpierw LeTV, a teraz Oppo pokazuje niemal bezramkowy sprzęt.

 
r7 750x300 1
 
Zapowiedzi od LeTV zachęcały przede wszystkim ceną oraz wnętrznościami, upchano tam naprawdę mocne bebechy. Jednak same ramki okalające wyświetlacz i tak znalazły się w modelach One Max oraz Pro. Wprawdzie były to niecałe 2 milimetry, ale jednak ramki cały czas się tam pojawiały. Teraz wygląda na to, że Chińczykom udało się pozbyć tego „problemu”.
To czy całkowite zagospodarowanie przedniego panelu jest potrzebne można uznać za sprawę mocno dyskusyjną. Używanie takiego sprzętu do wygodnych raczej nie będzie należało, choć w przypadku Samsunga S6 i jego zakrzywionego ekranu aż tak źle nie było. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że Koreańczycy dokonali niemożliwego, łącząc ze sobą użyteczność sprzętu z jego wyglądem. Oppo również postanowiło spróbować swoich sił i choć ich słuchawka nie wygląda tak okazale jak Samsunga S6, to i tak prezentuje się znakomicie.

Sam fakt, że model R7 istnieje, znaliśmy już od jakiegoś czasu, ale Oppo dość niechętnie się na ten temat wypowiadało. Dopiero teraz na swoim oficjalnym profilu powiadomiło, że R7 istnieje, ma się dobrze i w sumie tyle. Więcej dowiemy się kiedy sprzęt oficjalnie zadebiutuje. Teraz pozostają nam tylko domysły i zdjęcia.

 
r7 750x300 2
 

Oppo R7 faktycznie nie posiada ramek wokół wyświetlacza. Lekko zaokrąglone krawędzie ekranu w połączeniu z opływową ramką R7 sprawiają wrażenie, że smartfon faktycznie nie posiada żadnych krawędzi. Oczywiście jest to tylko złudzenie optyczne, ale patrząc na pierwsze fotografie (raczej prawdziwe), mogę stwierdzić, że słuchawka prezentuje się naprawdę ciekawie. Duży, przejrzysty ekran da użytkownikowi spore pole do popisu, ale samo zagospodarowanie przestrzeni w dużej mierze zależy od developerów.

Niestety, innych informacji próżno szukać o R7, ale samo oficjalnie przyznanie się do istnienia modelu gwarantuje to, że już niedługo może się to zmienić.

Źródła:GSMArena
Fot: jw.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...