nubia 750x300 1

Bez ramek, czyli ZTE Nubia Z9 oficjalnie zaprezentowana

Na oficjalne informacje od ZTE przyszło nam trochę poczekać. Pierwsze przecieki odnośnie kontynuacji prac nad serią Nubia pojawiły się już dawno, a każda nowa wiadomość podsycała tylko niepewność. Teraz wszystko jest już jasne, ZTE Nubia Z9 została pokazana i wyceniona!

 
nubia 750x300 1
Pierwsze, co rzuca się w oczy w nowej Nubii to minimalne ramki wokół wyświetlacza. Sprawia to, że Z9 wygląda niemal jak bezramkowiec, a wrażenie potęgują jeszcze lekko zaokrąglone krawędzie ekranu (stworzonego w technologii 2,5D). 5,2 cala daje rozdzielczość FullHD przy zagęszczeniu pikseli 424 ppi. Smartfonem zarządza Qulacomm Snapdragon 810, czyli ośmiordzeniowiec, który wspomagany będzie jeszcze przez grafikę Adreno 420.
Sama Nubia Z9 pojawi się w kilku wariantach, które uzależniono od ilości RAM. Wersja Classic z 3 GB posiada 32 GB pamięci dla użytkownika, a Elite 4 GB i 64 GB pamięci zewnętrznej. Stworzony przez ZTE ekran ma nie tylko ładnie wyglądać. Zadbano o to, by jego użyteczność była jak największa poprzez wprowadzenie funkcji FiT (Frame Interaction Technology). Przekłada się to na m.in. możliwość dostosowywania jasności ekranu poprzez przejechanie palcami po jego krawędzi lub przełączanie między aplikacjami jednym ruchem kciuka.
 
nubia 750x300 2
Smartfon dostał też dobry aparat. 16 megapikseli z sensorem od Sony (IMX234) i jasnym obiektywem (f/2.0), a kamera do selfie ma aż 8 megapikseli i szerokokątny obiektyw. Nubia Z9 działa pod Lolipopem (5.0) z nakładką ZTE Nubia UI 3.0, a oprócz tego ma moduł LTE, NFC czy Bluetooth 4.1. Martwić może akumulator (2900 mAh), ale liczymy na to, że ZTE zadbało o to, by oprogramowanie zrobiło swoje, a smartfon działał dłużej niż kilka godzin. Cenowo jest więcej niż przyzwoicie. Wersja Classic ma kosztować 564 dolary, Elite – 644, a ta wyposażona jeszcze w czytnik linii papilarnych umieszczony na boku urządzenia, 725 dolarów.
ZTE powoli staje się potęgą, która nie tylko nie boi się nowych rozwiązań, ale sama je tworzy. W ostatnich latach przodowała w ilości zatwierdzonych patentów na nowe technologie. Pięciokrotnie zdobywała prestiżową nagrodę Patent Gold Award, a do ich Nubii złożono ponad pięćset patentów związanych z fotografią oraz ponad dwieście powiązanych z bezramkowym designem urządzenia.
Naszą ofertę telefonów znajdziecie pod tym adresem.
Źródło: AndroidCentral
Fot: jw., Nubia

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...